Altın Fiyatları Fırladı! 2000 TL'yi Aştı!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Altın Fiyatları Fırladı! 2000 TL'yi Aştı!

Altın fiyatları hafta sonunda rekor kırmaya devam ediyor! Güncel olarak şu an 2000 TL'yi aşmış durumda! Peki altın yükselmeye devam edecek mi? Düşecek mi? İşte haberin detayları...

Altın 23 Ara 2023 0
Altın Fiyatları Fırladı! 2000 TL'yi Aştı!

Altın piyasası için rüya gibi günler yaşanıyor. Yükselişini sürdüren altın piyasası çok sağlam bir şekilde toparlandı. Yılın son günlerinde harekete geçen altın piyasası fiyat yükselişleri ile yatırımcıların yüzünü güldürdü. Altına olan talep artarken altın piyasasında son durum ve bu hafta sonunda uygulanan altın fiyatları belli oldu.

PİYASA ATAĞA KALKTI!

Altın piyasasında fiyat yükselişlerinin altındaki finansal gerekçeler merak konusu oluyor. Türkiye’de altın denildiğinde gram altın üzerinden hareket ediliyor. Gram altın için hem dolar kurundaki yükselişler hem de ons altındaki fiyat çıkışı ayrı destek unsurlarını oluşturuyor.

ALTIN FİYATLARI: Gram, çeyrek, cumhuriyet, yarım altın fiyatı bugün ne  kadar? - Anlık Altın Yorumları | Özgün Haberler

Merkez Bankası’nın faiz artırımı kararının ardından dolar kurunda yükselişler görülmeye başlandı. Dolar kuru 29,22 TL’ye kadar yükselirken ons altın 2.052 dolar seviyesinden haftayı kapattı. Gram altın için iki kaynaktan da gelen destek oldukça önemliydi. Bunun neticesinde kuyumcularda gram altın 2.000 TL’nin üzerine çıktı. Bu şekilde 2023 yılının hedefine de net bir şekilde ulaşılmış oldu.

ALTIN FİYATLARI DÜŞER Mİ?

Altın fiyatlarının yılın kalan günlerinde düşüp düşmeyeceği de merak ediliyor. Öncelikle uzmanlara göre altın için kalıcı bir düşüş ihtimal dahilinde dahi bulunmuyor. Buna karşın fiyatlarda meydana gelen yükselişlerin kar satışlarını getirebileceği ve bu kar satışları ile beraber altın fiyatlarında bir miktar geçici geri çekilmelerin olabileceği uyarıları yapılıyor. Bu konuda altın yatırımcılarının panikle hareket etmemeleri ayrıca tavsiye ediliyor.

Altın fiyatlarında son dakika gelişmesi! Atın resmen uçuşa geçecek, gram  altın 1650 TL olacak - Ekonomi Haberleri

BU HAFTA SONU ALTIN FİYATLARI NE KADAR?

Hafta sonu altın fiyatları devreye girdiğinde farklı parametreler etkili oluyor. Bankalar arası piyasada gram altın hafta sonuna 1.929 TL seviyesi ile giriş yaptı. Ancak bu fiyatın fiziki altın piyasası ile herhangi bir bağı bulunmuyor. Hatta bu fiyat ile tek gram altın bile almak mümkün değil.

Kuyumcularda gram altın ise bu hafta sonunda 2.006 TL’den işlem görüyor. Buna bağlı olarak kuyumcular çeyrek altını 3.268 TL’ye, yarım altını 6.536 TL’ye, tam altını 13.012 TL’ye ve gremse altını 32.389 TL’ye satıyorlar. Bu fiyatların tamamı hafta sonu olmasından dolayı farklı illerde bir miktar daha yüksek olabilir.

Paylaşılan bu haber Finans7.com tarafından yatırım tavsiyesi değildir!

Altın, dolar, euro ve borsanın günlük durumlarından anında haberdar olmak istiyorsanız; ücretsiz olan mobil uygulamamızı indirebilirsiniz:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Yusuf Akıncı I Ankara
Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç