Altın Bugün Ne Kadar? Gram Altın Ne Kadar? 11 Ağustos Güncel Altın Fiyatları
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Altın Bugün Ne Kadar? Gram Altın Ne Kadar? 11 Ağustos Güncel Altın Fiyatları

Çeyrek altın ve gram altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 11 Ağustos 2023 güncel çeyrek altın, ons altın ve gram altın fiyatları...

Altın 11 Ağu 2023 09:55 0
Altın Bugün Ne Kadar? Gram Altın Ne Kadar? 11 Ağustos Güncel Altın Fiyatları

Altın fiyatları, ABD'de beklentilerin altında artış gösteren enflasyon verisinin ardından dolar ve tahvil getirileri yüksek seyrederken bir ayın dip seviyesine yakın seyretti.

Altın, yedi haftanın en kötü haftalık performansını kaydetmeye hazırlanıyor.

Altının spot piyasadaki ons fiyatı 1916 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Altının gram fiyatı 1668 lira, çeyrek altın 2 bin 737 liradan satılıyor.

ABD'de açıklanan enflasyonun yıllık bazda beklentilerin altında gelmesi sonrasında Fed'in para politikasına ilişkin belirsizliklerin azalması varlık fiyatları üzerinde etkili oluyor.

ABD'de Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE), temmuzda aylık bazda yüzde 0,2 ile beklentiler dahilinde, yıllık bazda ise yüzde 3,2 ile piyasa beklentilerinin altında arttı.

Ülkede ilk kez işsizlik maaşı talebinde bulunanların sayısı da 5 Ağustos ile biten haftada önceki haftaya kıyasla 21 bin kişi artışla 248 bine yükseldi.

Söz konusu verinin ardından ABD ekonomisinin "yumuşak iniş" yapabileceğine yönelik beklentiler de güç kazanırken, para piyasalarındaki fiyatlamalarda, Fed'in eylülde politika faizini sabit bırakma ihtimali yüzde 89 seviyesinde bulunuyor.

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç