Altın Alınır mı? Satılır mı? Uzman İsim Açıkladı!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Altın Alınır mı? Satılır mı? Uzman İsim Açıkladı!

Altın fiyatları yeni haftanın ikinci işlem gününde yükselmeye devam ediyor. Peki altın bu dönemde alınır mı? Satılır mı? İşte haberin detayları...

Altın 16 Nisan 2024 0
Altın Alınır mı? Satılır mı? Uzman İsim Açıkladı!

Ramazan Bayramı tatilinin ardından yaz aylarının gelmesiyle birlikte çiftler düğün hazırlıklarını yapmaya başladı. Çiftlerin düğün hazırlıklarında en önemli masraflarından biri takı ve altın alışverişi oluyor. Düğün hazırlığı yapan çiftlere tavsiyelerde bulunan kuyumcu Emre Öztürk, altın piyasası hakkında da bilgi verdi.

9 günlük bir Ramazan Bayramı tatili sırasında piyasalar kapalıyken altıdaki hareketliliğin devam ettiğini belirten Öztürk, bu hareketliliğe İsrail ile İran arasındaki krizinde tuz, biber olduğunun altını çizdi. Altın fiyatlarının yükselim eğiliminde olduğunu hatırlatan Emre Öztürk, çiftlere şimdiden takı alışverişini yapmaları yönünde tavsiyede bulundu.

Altın fiyatlarında son dakika gelişmesi! Atın resmen uçuşa geçecek, gram  altın 1650 TL olacak - Ekonomi Haberleri

“Bayram arifesinde gram altın fiyatları 2 bin 700 lira seviyelerine kadar yükseldi”

9 günlük bir Ramazan Bayramı tatili sırasında kapalı olan piyasaların hareketliliğini sürdürdüğünü aktaran Eskişehir Kuyumculuk Mağaza Müdürü Emre Öztürk, “9 günlük bir Ramazan Bayramı tatili geçirdik. Piyasalar kapalıyken hareketlilik devam etti ve altın fiyatları tavan yaptı diyebiliriz. Buna ek olarak İran ile İsrail hattındaki gerilim bu duruma birazcık daha tuz biber oldu diyebiliriz.

Piyasalar bayram arifesinde kapalıyken gram altın fiyatları hızlı bir şekilde 2 bin 700 lira seviyelerine kadar yükseldi. Savaşın devam etmemesi ve tarafların geri çekilmesiyle beraber altın fiyatları küçük de olsa bir düşüş gösterdi ama piyasalardaki işçilik fiyatlarındaki yükseklikler hala devam etmektedir. Bu durum da piyasa hareketliliğini bozmamaktadır, o yüzden altın fiyatları hala yüksek seviyelerde seyretmekte. Özellikle yatırım yapacak müşterilerimize önümüzdeki günlerde bu seyrin devam edeceği yönünde bir bilgi verebiliriz” dedi.

Gram altın fiyatı kuyumcularda o rakamı görmüştü! Fed faiz kararı sonrası  altın için iki 3 yeni tahmin: 'Bu seviyeyi bekliyorum' diyerek açıkladılar…  - Finans haberlerinin doğru adresi - Mynet Finans Haber

“Tavsiyemiz altınları şimdiden alarak, kenara koymaları yönünde”

Düğün sezonunun açıldığını söyleyen Müdür Emre Öztürk, gelin ve damat adayların tavsiyelerini şöyle iletti;

“Onun haricinde düğün sezonumuz şuanda açıldı. Altın fiyatlarının yükselmesinden kaynaklı olarak düğün hareketliliği önceki sezonlara göre biraz düşük başladı. Bu sebeple altın fiyatlarındaki yükselişle beraber gelin ve damatlarımız yatırıma daha çok imkan sağlayan altınlara yöneldiler. Mesela bilezik yerine çeyrek altın, takı seti yerine ise bilezik tercih ettiler.

Takıların alış şekilleri değişti diyebiliriz. Piyasadaki hareketlilik çok hızlı bir şekilde tepki veriyor ve altın fiyatları yükseliyor, bu durumda gelin ve damat adayları altın fiyatının daha da yükseleceği için korkuyor. Düğün yapacaklara tavsiyemiz altınları şimdiden alarak, kenara koymaları yönünde olacaktır çünkü fiyatlar yükselmeye devam edecektir. 

Altın fiyatları her geçen gün rekorlarına bir yenisini daha ekliyor. Gram  altın 1494 lirayla yeni rekorunu kırmış oldu.

Şu anda 1 gramlık altınların özellikle 22 ayarda satış ve üretimleri durdu. Piyasada alım satımları devam ediyor ama bunun yerine 24 ayar 1 gramlık altınlar tercih ediliyor.

Çeyrek altın yerine yine 1 gram 24 ayar altınlar tercih ediliyor, onun haricinde takılık ürünlerin yerine daha hafif ürünler; büyük setlerin yerine ise minimal ürünler tercih ediliyor. Tabi ki fiyatların yükselmesi bu durumda etkili oluyor.”

Paylaşılan bu haber Finans7.com tarafından yatırım tavsiyesi değildir!

Altın, dolar, euro ve borsanın günlük durumlarından anında haberdar olmak istiyorsanız; ücretsiz olan mobil uygulamamızı indirebilirsiniz:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Yusuf Akıncı I Ankara
Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç