Almanya'ya yıllık 30 bin euro maaşla işçi alımı yapılacak 2023
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Almanya'ya yıllık 30 bin euro maaşla işçi alımı yapılacak 2023

Almanya'ya 30 bin euro yıllık maaşla çalıştırmak üzere işçi alımı yapılacak. İlanın başvurusuna dair son bilgiler yazımızda.

İş İlanları 30 Eylül 2023 15:41 1
Almanya'ya yıllık 30 bin euro maaşla işçi alımı yapılacak 2023

Almanya, yüksek maaşla çalıştırmak üzere Türk personel alımı yapacak.

Almanya'dan bir son dakika haberi geldi. Gelen haberde Almanya'nın Türk personel alımına yeniden başlayacağı ve toplamda 790 bin işçi alımı yapılacağı bildirildi. Aylık 2500-5000 Euro'ya kadar maaşla çalıştırmak üzere yapılacak personel alımının hızlı şekilde yapılacağı öğrenildi.

Son dönemlerde yaşlı nüfusu gittikçe artan Almanya, yurt dışındna personel alımı yaparak iş gücü piyasasında yaşanan ciddi sıkıntıların önüne geçmeyi planlıyor. Söz konusu ilanlara baktığımızda yılda 60 bin Euro'ya kadar maaş ödenerek yapılacak personel alımında her sene kademeli şekilde alım yapılarak 790 bin alım yapılacağı görüldü.

GARSONLARA YILDA 30 BİN EURO

Kalifiye elemanın yanı sıra hizmet sektöründe vasıfsız personel sıkıntısının yaşandığı bildirilirken alınacak garsonlara yılda 30 bin euro maaş ödeneceği bildirildi. Komilerde maaş bir miktar daha düşük olurken vasıflı işlerde maaşın yıllın 60 bin Euro seviyesine kadar çıkacağı bildirildi.

Ancak genellikle yapılacak personel alımlarının garson, komi, temizlik personeli, bilgisayar mühendisi, doktor, hastane işçisi, hasta bakıcı, sağlık personeli, güvenlik görevlisi, şoför gibi kadrolara olacağı öğrenildi.

BAŞVURULAR BAŞLIYOR

Yeniçağ Gazetesi tarafından aktarılan bilgide fırsat kartı uygulaması başvurusunun başlaması ile birlikte personel alımım üracaatlarının başlayacağı öğrenildi.

Fırsat kartı, ABD'nin yıllardır verdiği Green Card uygulamasının bir benzeri. Fırsaat Kartına başvuru yapacaklar, daha sonra gerekli şartları taşımaları durumunda Almanya'ya gidebilecek ve kendisine en uygun işi bularak burada çalışma izni alabilecek.

Başvuruların sene sonuna doğru başlayacağı öğrenildi. Başvurular başladığında bildirimle haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7 mobil uygulamamızı ücretsizi ndirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (1)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 7 Ay Önce
nasıl başvuru yapacam