Almanya'da yaşamak isteyenleri sevindiren haber geldi
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Almanya'da yaşamak isteyenleri sevindiren haber geldi

Almanya'da çalışmak, Almanya'da yaşamak isteyen kişileri sevindiren son dakika açıklaması geldi. İşte gelen yeni düzenleme.

Dünya 14 Tem 2023 19:12 11
Almanya'da yaşamak isteyenleri sevindiren haber geldi

Almanya'ya çalışmaya gitmek isteyenleri sevindiren son dakika haberi.

Almanya'da özellikle Türkiye kökenlileri sevindiren son dakika haberi geldi. Uzun yıllardır beklenen düzenleme geldi ve gelen düzenleme ile birlikte artık ülkede 3 yıl kalan kişilere çifte vatandaşlık verilmesinin yolu açıldı. 2021 yılında hükümeti kuran Olaf Scholz'un partisi ile FDP ve Yeşiller'in koalisyonu, hükümetinin en önemli hedeflerindne biri buydu.

Yeni yasanın en önemli özelliklerinden biri hala 8 yıl olan vatandaşlığa kabul edilmeyenlerin beş yıla inecek olması yönündeydi. Almanya'ya uyum noktasında sosyal ve iktisadi bakımdan büyük başarı kaydeden göçmenlerin vatandaşığa kabul başvuruları için de bekleme süresinin 3 yıl olması yeterli süre olacak. İsteyen kendi vatandaşlığından çıkmadan da Alman vatandaşı olacak ve çifte vatandaşlık kazanmış olacak. 

Almanya'da 5 yıldır ikamet eden birinin doğacak çocukları otomatik olarak Alman vatandaşı olacak. 

67 yaşından büyük göçmenlerin Alman vatandaşı olmaları için yazılı Almanca sınavlarını vermeleri artık gerekmeyecek. Sadece sözlü şekilde yapılacak görüşme yeterli olacak. Terör suçu işleyenlerin, sabıukalı olanların, Almanya anayasasına aykırı yaşam tarzları olduğu tespit edilenlerin geçmelerine ise izin verilmeyecek.

3 YIL KALAN SÜREKLİ KALABİLECEK

Almanya'da kabul edilen düzeleme ile Almanya'da 3 sene kalanlar çifte vatandaşlık kazanacak. Burada iş bulup 3 yıl kalan kişiler sürekli olarak Almanya'da kalabilecek. Kadın erkek adaylarla tanışmak ve bilgi alış verişi için  TIKLA TAKİP ET

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (11)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 12 Ay Önce
müracaat nerden yapılıyor bilen varmi
Ziyaretçi 12 Ay Önce
Merhaba ben inşaat ustasıyım demir bir sene Bulgaristan da çalış tim Almanya'ya gitmek istiyorum ekibim var
Ziyaretçi 12 Ay Önce
Suriyeli kardeşlerim; siz benim 15 ay askerlik yaptığım, 14 yıl neredeyse aralıksız sgk primini ödeyip 3 kere bile hastanesine gidemediğim ülkemde, nargilelerinizle mutlu mesut yaşayın biz gideriz.
Ziyaretçi 12 Ay Önce
Merhaba ben 2 yıldır burdayım 4 kere Red geldi bana ve çocuklarıma kilise korumasına girdik ortada sorun yaşadık çıktık bu yeni çıkan yasa bizim içinde gecerlimi
Ziyaretçi 12 Ay Önce
Yehu, Tr i terk etmek üsteyenler Yaşadınız. Hadi Nolur gidin.