Almanya'da Çalışacak En Az 3000 Euro Maaşla Personel Aranıyor! Hemşire, Bakıcı, Beden İşçisi...

Almanya'da Çalışacak En Az 3000 Euro Maaşla Personel Aranıyor! Hemşire, Bakıcı, Beden İşçisi...

Almanya 1,5 milyona yakın işçi alımı yapmaya hazırlanıyor! İşte detaylar...

Finans Magazin 04.6.2022 17:29 3
Almanya'da Çalışacak En Az 3000 Euro Maaşla Personel Aranıyor! Hemşire, Bakıcı, Beden İşçisi...

Almanya 1,5 milyona yakın işçi alımı yapmaya hazırlanıyor! İşte detaylar...

Türkiye’den de çok sayıda gurbetçinin yaşadığı Almanya’da pandemi döneminin son bulması ve kısıtlamaların kaldırılması ile birlikte farklı meslek grubunda çalışanlara ihtiyaç duyulmaya başlandı. Avrupa genelinde de görülen bu sorunun karşılanması için ülkelerden yeni hamleler de gelmeye başladı. Belirli meslek gruplarında çok sayıda Türkiye’den de işçilerin alınması hedefleniyor. Ortalama 3 Bin Euro maaşla çalışan alınması hedefleniyor.

1,5 MİLYONA YAKIN İŞÇİ ALIMI YAPILMASI BEKLENİYOR!

1960’lı yıllarda özellikle ağır işlerde çalıştırılmak üzere ülke dışından büyük bir işçi alımı gerçekleştiren Almanya, benzer bir alım için harekete geçti. Bilhassa pandemi sonrasında ortaya çıkan birçok sorunun bu yöntem ile ortadan kaldırılması hedefleniyor. 2022 yılında da personel alımı yapmayı hedefleyen Almanya’nın 1,5 milyona yakın kişiyi alması bekleniyor.

ÇEŞİTLİ SEKTÖRLERDE ÇOK SAYIDA İŞÇİ ALINACAK

Giderek yaşlanan Avrupa nüfusu nedeniyle birçok temel hizmetler için personel açığı ortaya çıktı. Kamyon şoföründen evde bakım hizmetlerine, bakıcıdan hemşireye ve beden işçisine kadar birçok farklı meslek grubunda alım yapılması hedefleniyor. Bakıcılıktan garsonluğa kadar çok sayıda kişinin farklı sektörlerde ve ülke genelinde istihdam edilmesine yönelik yeni projelerin devreye girmesi bekleniyor. Özellikle Türkiye’den bir hayli fazla talep olabileceği öngörülüyor.

PERSONEL ALIMI YAPILAN KADROLAR

Yayınlanan personel alımı ilanlarına baktığımızda aşağıdaki pozisyonlara personel alımı yapıldığı görüldü:

Yuva öğretmeni,
Hasta bakıcı,
Hemşire,
Su tesisatçısı,
TIR şoförü,
Garson
Hizmet sektörüne

Almanya'ya işçi olarak gitmek istiyorsanız öncelikle vize başvurusu yapmak gerekmektedir. Vize başvurusunda yabancı dil bilisi ve mesleki bilgilerinizi belge ile kanıtlamanız sizin avantajınıza olacaktır. İşçi alımı başvurusu için vize başvurusu yapacak olanlar işçi alım yasası kapsamında vize başvuru yapacaktır. Vize başvurunuz kabul edildiğinde Almanya'ya gidebileceksiniz. Almanya'da belirli bir süre çalıştıktan sonra vatandaşlık işlemleri için başvuru yapılabiliyor.

DİĞER ÜLKELERE YAPILAN İŞÇİ ALIMLARI

Almanya'nın yanı sıra diğer ülkelere de personel alımları yapılıyor. Amerika Birleşik Devletleri ile İsviçre'ye yüksek maaşlı personel alımları yapılıyor. İşte o ilanlar.

ABD'ye 123 bin lira maaşla personel alımı detayları için TIKLAYIN

İsviçre 'ye ayda 62 bin lira maaşla personel alınıyor. Detaylar için TIKLAYIN

Danimarya'ya 79 bin TL maaşlı personel alımı için TIKLAYIN

KAMU ÖZEL İŞ İLANLARINDAN, PERSONEL ALIMLARINDAN BİLDİRİMLE HABERDAR OLMAK İÇİN MOBİL UYGULAMAMIZI AŞAĞIDAKİ LİNKLERDEN İNDİRİN:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

 

Yorumlar (3)

Seç

Ziyaretçi 8 Gün Önce
Benim hasta bakıcı sertifikamda var
Ziyaretçi 24 Gün Önce
Ziyaaaaa
Ziyaretçi 24 Gün Önce
Ziyaaaaaaaa