Almanya nitelikli işçi alımı fırsat kartı başvurusu başlıyor 2023

Almanya nitelikli işçi alımı fırsat kartı başvurusu başlıyor 2023

Almanya 2023 yılı işçi alımı başvurusu başlıyor. Peki hangi kadrolara işçi alımı yapılacak? İşte başvuruya ilişkin bilgiler.

İş İlanları 22 Mayıs 2023 15:31 0
Almanya nitelikli işçi alımı fırsat kartı başvurusu başlıyor 2023

Almanya nitelikli işçi alımı başvurusu başlıyor.

Almanya işçi alımı için beklenen sürçe sonunda yazın başlıyor. Geçtiğimiz aylarda Alman meclisinden geçen düzenleme ile Avrupa dışındaki ülkelerden ve Türkiye'den işçi alımı için yeni bir sürecin başlatılacağına yer verildi. Söz konusu süreçte fırsat kartı adı verilen bir belge ile Almanya'ya gelip çalışmak isteyenlere bu imkanın devlet tarafından sunulacağı ve ülkeye gelip iş arayan kişilerin bu yolla istihdam edileceğine yer verildi. Peki Almanya nitelikli işçi alımı başvurusu nasıl yapılacak? Başvuru formu nasıl doldurulur? Almanya işçi alımı için fırsat kartı başvurusu başladı mı?

Edindiğimiz bilgilere göre Fırsat kartı başvurusunun henüz başlamadığı, ancak yaz aylarında başvuruların alınacağı ve Almanya'ya gitmek isteyenlerin bu sene sonundan itibaren Almanya'ya gidebileceği bildirildi. Bunun için adayların yapması gereken en nemli şey pasaport almak. Başvuru başlayana kadar pasaport işlemlerinin tamamlanması, adayların fırsat kartını aldıktan sonra hızlı şekilde Almanya'ya gitmesi ve işe girmesine katkı sağlayacak.

Personel alımının sağlık personeli, hasta bakıcı, güvenlik görevlisi, temizlik personeli, muhasebe personeli, sekreter, garson, doktor, insan kaynakları personeli gibi kadrolara olacağı öğrenildi. Siz hangi kadroya başvuracaksınız? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

Almanya işçi alımı fırsat kartı başvurusu başladığında haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)

Seç