Ali Babacan'dan Asgari Ücret Açıklaması!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Ali Babacan'dan Asgari Ücret Açıklaması!

Eski Ekonomi Bakanı olan ve şimdi DEVA Partisi Genel Başkanı olan Ali Babacan, yeni açıklanan asgari ücret zammıyla ilgili yorumlarını paylaştı! İşte haberin detayları...

Haberler 27 Ara 2023 0
Ali Babacan'dan Asgari Ücret Açıklaması!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan, asgari ücrete yüzde 49 oranında zam yapıldığını belirterek asgari ücretin 17 bin 2 TL olduğunu açıkladı. 1 Ocak 2024'ten itibaren geçerli olacak asgari ücretin ardından açıklama yapan DEVA Partisi Lideri Babacan, Asgari ücret düşük açıklandığı için değil enflasyonla mücadele edilmediği için kızgınım. Bile isteye ülkemizi kronik enflasyon dönemine soktukları için kızgınım." dedi.

Ali Babacan: “O gün, bugün, hiçbir zaman, Hatay'ı bırakmadık” - Sakarya54 –  Sakarya'nın gür sesi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, asgari ücreti açıkladı. 1 Ocak 2024'ten itibaren asgari ücret yüzde 49 oranında zam ile 17 bin 2 lira olacak. Bu rakamın 700 lirası asgari ücret desteği olarak belirlendi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, sosyal medya hesabından 15 yıl önce yaptığı bir konuşmasını alıntılayarak asgari ücrete ilişkin açıklama yaptı. Babacan, "Asgari ücret düşük açıklandığı için değil enflasyonla mücadele edilmediği için kızgınım. Bile isteye ülkemizi kronik enflasyon dönemine soktukları için kızgınım." dedi.

Ali Babacan'dan adaylık 'sinyali' | Rudaw.net

Babacan'ın paylaşımı şu şekilde:

"Asgari ücret düşük açıklandığı için değil enflasyonla mücadele edilmediği için kızgınım. Bile isteye ülkemizi kronik enflasyon dönemine soktukları için kızgınım. “Günün birinde birileri gelip de…” demişim. Gelip her şeyi mahvettiler."

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç