Ali Babacan Kur Korumalı Mevduat'ın Kaldırılmasıyla İlgili Açıklama Yaptı!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Ali Babacan Kur Korumalı Mevduat'ın Kaldırılmasıyla İlgili Açıklama Yaptı!

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Kur Korumalı Mevduat'ın kaldırılmasıyla ilgili flaş açıklamalar yaptı! İşte o açıklamalar...

Ekonomi 22 Ağu 2023 15:43 1
Ali Babacan Kur Korumalı Mevduat'ın Kaldırılmasıyla İlgili Açıklama Yaptı!

DEVA Partisi lideri Babacan, KKM'den kademeli çıkış kararı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Babacan, bu kararın olumlu olduğunu fakat Erdoğan'ın net bir irade göstermeyip KKM hatasını kabul etmediğini ifade etti. Konu ile ilgili olarak Babacan, "Cumhurbaşkanı’nın yaptığı yanlışı kabul etmesi ve bu yanlıştan dönmek için net bir irade ortaya koyması gerekir. Gecikilen her gün vatandaşımızın cebinden çalmaktır" dedi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Merkez Bankası’nın yayınladığı tebliğ ile Kur Korumalı Mevduat (KKM) hesaplarıyla ilgili kademeli çıkış kararına yönelik sosyal medya hesaplarından açıklamalarda bulundu.


'YAPTIĞI YANLIŞI KABUL ETMESİ VE NET BİR İRADE ORTAYA KOYMASI GEREKİR'
Kademeli çıkış kararının olumlu olduğunu ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hatasını kabul etmediğini ve Merkez Bankası ile aynı iradeyi göstermediğini vurgulayan Babacan, yaptığı açıklamada “İlan edildiği ilk günden bu yana Kur Korumalı Mevduat (KKM) projesinin bu ülkeye yarardan çok zararı olacağını anlatıyorum. Merkez Bankası’nın bu ‘ülkeyi batırma’ projesinden kademeli de olsa çıkma çabasını olumlu buluyorum. Ancak Sayın Erdoğan’da henüz bu iradeyi görmüyorum. KKM’nin bir plan dahilinde sonlandırılması için Cumhurbaşkanı’nın yaptığı yanlışı kabul etmesi ve bu yanlıştan dönmek için net bir irade ortaya koyması gerekir. Gecikilen her gün vatandaşımızın cebinden çalmaktır” ifadelerini kullandı.

Babacan’ın sosyal medya paylaşımında, açıklandığı günden bu yana Kur Korumalı Mevduat sistemini eleştirdiği konuşmalarından oluşan video da yer aldı.

Yaptığı konuşmalarda Kur Korumalı Mevduat projesinin, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın “Kendini uyanık zannedenlerin dalaveresi” diyerek son verdiği “Dövize Çevrilebilir Mevduat” uygulamasının bir kopyası olduğuna dikkat çeken Babacan, KKM’yi “Devleti batırma projesi” olarak adlandırarak, bu sistemden çıkılması için uyarılarda bulunmuştu.

 

Yorumlar (1)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 10 Ay Önce
KKM de vatandaşın bir çoğu zarar görüyor adam yüzde 25 faize yatiracagina gidiyor kkm yatiriyor yüzde 17 faiz veriyor 25 yerine örnek olarak 3 ay doları tutuyorlar bakıyorlar kari yüksek vazgeçen vatandaş oluyor bir bilanco yapıp dolarla oynuyorlar gidenler yine gelip bekliyor zengini zengin etme yöntemi yoksulun elindeki son ekmeği almak