Alfa Solar Enerji Halka Arz Sonuçları Geldi: ALFAS Borsa'da İşleme Ne Zaman Başlayacak?

Alfa Solar Enerji Halka Arz Sonuçları Geldi: ALFAS Borsa'da İşleme Ne Zaman Başlayacak?

Son dakika haberi: Borsa İstanbul'da Alfa Solar Enerji hareketliliği yaşandı. Rekor talep toplama sonrası işlem için geri sayım başladı.

Borsa 14 Kasım 2022 21:48 0
Alfa Solar Enerji Halka Arz Sonuçları Geldi: ALFAS Borsa'da İşleme Ne Zaman Başlayacak?

Geçen hafta talep toplaması başlayan Alfa SolaR'ın talep toplaması sona erdi ve sonuçları açıklandı.

ALFAS kodu ile borsada işlem görecek Alfa Solar Enerji adlı şirketin halka arz sonuçları açıklandı. Yapılan açıklamada rekor kırıldığı ve söz konusu halka arzda yurt içi bireysel yatırımcılardan 18.7 katlık bir talep geldiğine yer verildi.

Deniz Yatırım Menkul Kıymetler tarafından bugün bir KAP yayınlandı. Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na konu ile ilgili yapılan açıklamada Halka Arz'ın sonuçlarına yer verildi. Açıklamada, Alfa Solar Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş. halka arzında 9-10-11 Kasım 2022 tarihlerinde 1 TL nominal değerli pay için 58,50 TL’den talep toplanmıştır. Halka arz sonucunda sermaye artışı yoluyla halka arz edilen 6.000.000 TL ve ortak satışı yoluyla halka arz edilen 3.200.000 TL olmak üzere toplam 9.200.000 TL nominal değerli payların tamamı satılmıştır." denildi ve şu bilgiler paylaşıldı:

"Toplam halka arz büyüklüğü 538.200.000 TL olarak gerçekleşmiştir. Bireysel Yatırımcılara nihai tahsisat tutarının yaklaşık 18,7 katı, Yüksek Başvurulu Yatırımcılara nihai tahsisat tutarının yaklaşık 142,1 katı, Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılara nihai tahsisat tutarının yaklaşık 42,7 katı filtrelenmemiş talep gelmiştir. Halka arz fiyatı üzerinden gelen talep ve dağıtım tutarları yatırımcı grubu bazında aşağıdaki tabloda sunulmaktadır."

BORSADA NE ZAMAN  İŞLEM GÖRECEK?

ALFAS adlı hissenin borsada işleme başlayacağı tarih açıklandı.:

Şirket payları, #ALFAS koduyla 16 Kasım Çarşamba günü Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlayacak.

Yorumlar (0)

Seç