Aksu Belediyesi'nde ahlaksız teklif skandalı: Cinsel ilişki teklif etti
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Aksu Belediyesi'nde ahlaksız teklif skandalı: Cinsel ilişki teklif etti

Belediye çalışanından işyeri hakkında yıkım kararı olan kadına ahlaksız teklif geldi. Teklif sonrası bu kişi tutuklandı.

3.Sayfa 4 Tem 2024 0
Aksu Belediyesi'nde ahlaksız teklif skandalı: Cinsel ilişki teklif etti

Antalya'da yıkım kararını iptal için cinsel birliktelik teklif etti.

Antalya'nın Aksu İlçesi'nden son dakika haberi geldi. Gelen bilgilere göre aksu Belediyesi Yapı Kontrol Müdürü Nevzat Avcı'nın ahlaksız bir teklifte bulunduğu öğrenildi. Görüntüler ise sosyal medya üzerinde kısa sürede gündem oldu.

Görüntüler sonrasında Aksu Belediyesi eski Başkanı Halil Şahin, Avcı'yı görevden almış ve belediyeden ilişiğini kesmişti.

Nevzat Avcı'nın olaydan önce de çok sayıda sabıkası olduğu, yolsuzluklar yaptığı ve birçok kişi tarafından savcılık ile CİMER'e şikayet edildiği, bunun Mülki Müfettişler ve Sayıştay tarafından hazırlanan raporlarda da olduğu iddia ediliyor.

Binayı yıkmamak için bir kadına cinsel ilişki teklif eden Avcı hakkında soruşturma başlatıldı ve bu kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İddianameye baktığımızda Faten E. adlı kadın, 4 yıldır işlettiği dükkanı hakkında yıkım kararı olduğunu, 4 yıl önce verilen kararı sonradan öğrendiğini söyledi.

İddianamede yer alan ifadede kadın, "İş yerinin ruhsatını kaybetmiştim. Yenisini almak üzere Aksu Belediyesi'ne gittim. Yapı işleri ile ilgili bir kısımda Nevzat Avcı ile ruhsat konusunda görüşme sağladım. Kendisi bana iş yeri ile ilgili yıkım kararı olduğunu söyledi. 'Bu dükkanı yıkacağız ama bu senin elinde' dedi. Ben de 'Tam olarak ne dediğinizi anlamadım' demem üzerine tekrar bana, 'Dükkanın yıkılması tam olarak senin elinde' dedi. Gitmem gerektiğini söyleyerek 'Yarın dükkana kahvaltıya geleceğim' dedi. Ertesi gün Nevzat Avcı, iş yerime geldi. İş yerinde bana 'Dükkanı yıkmamak için benimle bir gece birlikte olacaksın' dedi. Ben de kendisine 'Tamam, olur' dedim. Aslında şahsın bana yaptığı bu teklifi delillendirmek için teklife 'tamam' dedim" dedi.

Bir sonraki gün Belediyeye giderek Aksu ile görüştüğünü söyleyen kadın, görüşmeyi cep telefonu kaydına aldığını söyledi.

Görüntülerde ne vardı?

Kadının sosyal medyadan paylaştığı görüntülerde Avcı'nın ona cinsel ilişki teklif ettiği, bunun karşılığında yıkım kararını kaldırıp 180 bin liralık cezayı da sileceğini söyledi.

Bu anlar kayıt altına alındı. Görüntüler ise sosyal medya üzerinde kısa sürede yayıldı ve gündem oldu.

Dava önümüzdeki günlerde görülecek.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç