AKOM Açıkladı: İstanbul'a Kar Yağışı Geliyor!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

AKOM Açıkladı: İstanbul'a Kar Yağışı Geliyor!

İstanbul'da bu hafta sonu Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkili olacağı belirtilirken kar yağışı için de tarih verildi. İşte detaylar...

Haberler 19 Ocak 2024 0
AKOM Açıkladı: İstanbul'a Kar Yağışı Geliyor!

Yeni yılla birlikte hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam ediyor. AKOM tarafından yapılan yeni uyarıya göre, İstanbul’da bu hafta sonu Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava etkili olacak. Sıcaklıkların cumartesi öğle saatlerinden itibaren 8-10 derece birden azalacağı, yer yer kuvvetli sağanak yağmur geçişlerinin yaşanacağı öngörülüyor.

İstanbul'da yıllar sonra kasımda kar yağdı - Son Dakika Haberleri

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet İşleri Dairesi Başkanlığı AKOM verilerine göre, sıcaklıkların cumartesi öğle saatlerinden 8-10 derece birden azalarak kış değerlerine gerileyeceği, yer yer kuvvetli sağanak yağmur geçişlerinin yaşanacağı tahmin ediliyor. Pazar sabah saatlerine kadar görülecek yağışların şehrin kırsal ve yüksek bölgelerinde karla karışık yağmur, zaman zaman kar şeklinde etkili olabileceği öngörülüyor.

AKOM verilerine göre, İstanbul’da bu hafta sonu Balkanlar üzerinden gelmesi beklenen soğuk ve yağışlı hava etkili olacak. İstanbul'da bugün hava sıcaklığı 17 derecelere kadar çıkacak. Çok bulutlu bir gökyüzü olacak. Aralıklarla hafif yağmur bekleniyor.

İstanbul'da kar yağışı etkisini sürdürüyor

İstanbul başta olmak üzere Marmara bölgesi genelinde bu hafta sonu Balkanlar üzerinden gelmesi beklenen soğuk ve yağışlı hava etkili olacak. Sıcaklıkların cumartesi öğle saatlerinden itibaren rüzgarın kuzeyli yönlerden (Poyraz) kuvvetlenmesi (30-60km/s) ile birlikte 8-10 derece birden azalarak kış değerlerine gerileyeceği, beraberinde yer yer kuvvetli sağanak yağmur geçişlerinin yaşanacağı tahmin ediliyor.

"YÜKSEK BÖLGELERDE KAR BEKLENİYOR"
Cumartesi öğle saatlerinden itibaren pazar sabah saatlerine kadar görülecek yağışların şehrin kırsal ve yüksek bölgelerinde karla karışık yağmur, zaman zaman kar şeklinde etkili olabileceği öngörülüyor.

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç