AKBANK'tan 1.2 Milyon TL Konut Kredisi İmkanı!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

AKBANK'tan 1.2 Milyon TL Konut Kredisi İmkanı!

AKBANK, ev almak isteyen vatandaşlara yeni konut kredisi imkanını duyurdu! İşte 1.2 milyon TL'nin maliyet hesaplaması ve detaylar...

Kredi 25 Ocak 2024 0
AKBANK'tan 1.2 Milyon TL Konut Kredisi İmkanı!

Konut kredisi çekerek ev sahibi olma planı yapanlar bankaların kredi kampanyalarını araştırıyorlar. Son dönemlerin en dikkat çeken konut kredisi kampanyasının altında ise Akbank imzası var. Akbank İlk Evim Konut Kredisi Kampanyası ile müşterilere piyasa koşullarına göre ucuz kredi imkanı sağlıyor. Bu kredi kampanyası için uygulanan kurallar ve talep edilen maliyetler Akbank tarafından açıklandı.

AKBANK KONUT KREDİSİ KAMPANYASININ KOŞULLARI!

Akbank tarafından yapılan açıklamaya göre müşterilere uygun maliyetle konut finansmanı sağlayan kredi kampanyasının koşulları belirlendi. Müşteriler bu şartlar ile çekecekleri konut kredisi ile ev sahibi olma konusunda önemli bir destek alıyorlar.

Ev Satışı Nasıl Yapılır? - Emlakjet Haberleri

Akbank bu konut kredisi için uygulanacak olan aylık kredi faizini yüzde 2,80 olarak belirledi. Bu faiz oranı ile diğer bankaların konut kredisi faizleri karşılaştırıldığında çok açık bir şekilde fark görülüyor. En ucuz konut kredisi imkanını veren bankalarla ile Akbank'ın maliyeti arasında yaklaşık yüzde 1 oranında fark var. Bundan dolayı Akbank'tan konut kredisi çekenler piyasa koşullarında kazançlı çıkıyorlar.

Ev satışı nasıl yapılır 2019! - Emlak Sayfası

Akbank konut kredisi kampanyası kapsamında müşterilere 120 aya kadar vade uygulanıyor. Ancak burada çok önemli bir detay bulunuyor. Akbank müşterinin yaşına göre bu konut kredisi azami vade süresini sınırlandırabiliyor. Müşterinin yaşı ile konut kredisi vadesinin toplamının 70'i geçmemesi gerekiyor. 61 yaşındaki bir müşteri konut kredisi çekmek isterse ona verilecek olan kredi en fazla 9 yıl vadeli olabiliyor. 60 yaş ve altı için ise bu şekilde bir sınırlama bulunmuyor.

Gayrimenkul (Taşınmaz) Satış Vaadi Sözleşmesi

Konut kredisi çekilmesi sürecinde Akbank tarafından müşterinin satın alacağı eve ipotek tesis ediliyor. Bu şekilde banka konut kredisini güvence altına alıyor. Böylece müşteriden ek bir teminat vefa kefil getirmesi talep edilmiyor. Kredi taksitleri ödendiği sürece bu tesis edilen ipotek asla kullanılmıyor. Müşteri kredi borcu kapanana kadar bankadan habersizce bu konut için satış işlemi yapamıyor.

1,2 MİLYON TL KONUT KREDİSİ MALİYET TABLOSU!

akbank-ilk-evim.jpg

Akbank'tan konut kredisi kullanacak olanların ödeyecekleri taksitler belli oldu. 120 ay vadeli 1,2 Milyon TL konut kredisi çekenler bankaya her ay 34.868 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 4,2 Milyon TL'yi buluyor.

Tüm kredi kampanyalarından anında haberdar olmak için; ücretsiz olan mobil uygulamamızı indirebilirsiniz:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Yusuf Akıncı I Ankara
Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç