AK Parti'den son dakika açıklaması geldi: 7. Yargı Paketi imzalandı (Mahkumlara af var mı?)

AK Parti'den son dakika açıklaması geldi: 7. Yargı Paketi imzalandı (Mahkumlara af var mı?)

Son dakika haberi: AK Parti'den 7. yargı paketi hakkında son dakika açıklaması geldi ve teklifin imzalandığına yer verildi.

Haberler 7 Mart 2023 21:25 19
AK Parti'den son dakika açıklaması geldi: 7. Yargı Paketi imzalandı (Mahkumlara af var mı?)

Son dakika haberi: AK Parti açıkladı 7. yargı paketi meclise geliyor.

Beklenen son dakika haberi geldi. Gelen haberde AK Parti, 7. yargı paketinin meclise geldiğini bildirdi. TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili ve AK Parti Grup Yönetim Kurulu Üyesi Milletvekili Ramazan Can yaptığı son dakika açıklamasında 7. yargı paketinin imzalandığını söyledi.

Can yaptığı açıklamada, "AK Parti Grubunda vatandaşlarımızın kahir ekseriyetine dokunan 7.#YargıPaketi Kanun teklifimizi imzaladık… Hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.

Evde haciz uygulaması ile ilgili düzenlemeler yapılacak. Bunun yanında uyuşturucu ile mücadelede önemli değişiklikler yapılacağı bildirildi. Sentetik katinon , sentetik opioid ve amfetamin ile bunların türevlerlerinde cezalar artarak en az 15 yıl olacak. Bakan şimdi Türkiye'de amfetaminin çok arttığını söyledi.

Denetimli serbestlikte de düzenleme getirileceği de söyleyen Bakan Bozdağ, disipline eden  sürekli kontrol getiren bir sistem olacağını söyledi ve uyuşturucu kullananların tedavi için de ayrı cezaevlerinin kurulacağını ve tedavinin zorunlu olacağını söyledi.

Avukatlara ilk 5 yılda baro aidatı ödememesine ilişkin düzenleme olacağını söyleyen Bakan, harçların adli yardım için aktarılan payın da yüzde 3 seviyesine çıkarılacağını söyledi.

AF OLACAK MI?

Mahkumlara af ya da infaz düzenlemesinin bu düzenlemede olmadığı bildiriliyor. Sizce af olmalı mı? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

Kanun teklifi yayınlanınca sayfamızda olacak. Haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com | Ankara

 

Yorumlar (19)

Seç


Ziyaretçi 17 Gün Önce
Gerçekten af çıkması bekleyen o kadar insan varki cezaevinde insanlar 14 kişilik koğuşlarda 30 kişiden fazla yerlerde yatıyorlar devlet artık şevkat yüzünü göstermesi gerekiyor depremler felaketler ülkemizin bir rahatlamaya ihtiyacı var
Ziyaretçi 19 Gün Önce
Allah affederken kullar niye affetmez sikerim boyle adaleti
Ziyaretçi 20 Gün Önce
😞😞 Allah aşkina duyun artik sesimizi tukendik yillardir affin gelmesini bekliyoruz yalvaririm af getirin genclerimiz iceride curuduler herturlu hastalik ve dert sahibi oldular
Ziyaretçi 20 Gün Önce
Allah askina af getirilsin yillardir affın gelmesini bekliyoruz gençlerimiz içeride çürüdüler her sekilde hastalanip dert sahibi oldular ne olursunuz af getirin 😞😞
Ziyaretçi 20 Gün Önce
Af verin