AK Parti'den Bir Seçim Müjdesi Daha: Özel Sektör Çalışanlarına 1000 TL Destek Verilecek

AK Parti'den Bir Seçim Müjdesi Daha: Özel Sektör Çalışanlarına 1000 TL Destek Verilecek

AK Parti tarafından hazırlanan yeni torba yasadan özel sektör çalışanlarına 1000 TL'lik fatura desteği çıktı.

Ekonomi 23 Eylül 2022 21:44 18
AK Parti'den Bir Seçim Müjdesi Daha: Özel Sektör Çalışanlarına 1000 TL Destek Verilecek

Bu çalışanlara 1000 liralık doğalgaz ödemesi yapılacak.

AK Parti tarafından hazırlanan yeni torba yasa ile binlerce kişiye 1000 TL'lik destek ödemesi geleceği açıklandı. Sürekli olarak yükselen enflasyon nedeniyle düşen alım gücünün düzeltilmesi için art arda getirilen destek ödemelerine bir yenisi daha ekleniyor. 

1 Ekim tariihnde meclisin açılması ile birlikte yeni yasama yılı için başlangıç yapılmış olacak. 1 Ekim 2022 Cumartesi yapılacak ilk oturumdan sonra mecliste çalışmalar başlayacak ve sırada bekleyen kanun teklifleri gündeme gelecek. 

YENİ TORBA YASA GELİYOR

Yapılan son dakika açıklamasında AK Parti'nin yeni bir torba yasa üzerinde çalıştığı öğrenildi. Ekonomiye ilişkin bir dizi düzenlemenin olduğu yeni torba yasanın 1 Ekim tarihinden sonra meclise sunulacağı öğrenildi. 

TOPLANTI YAPILDI

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş'ın başkanlığında bürokratlar bir araya geldi ve bir toplantı düzenledi. Düzenlenen toplantıda torba yasa için öneriler, talepler alındı ve yasa teklifine son şekli verildi. 

80 MADDE OLACAK

Düzenlemenin 60 ile 80 arasında maddeye sahip olacağı bildirilirken düzenleme vergi ve icra kanunlarında düzenleme öngörüyor. İcralık borçların tasfiye edilmesi bu düzenleme kapsamında yürürlüğe girecek. 2 bin liranın altındaki borçları icralık olan  ve Varlık yönetim şirketlerinde olan kişilerin bu borçları silinecek.

1000 LİRA DESTEK GELİYOR

Düzenleme kapsamında şirketlerin çalışanlarına 1000 liralık doğalgaz desteği yapması istenecek. Şirketlerde çalışanlara , şirketler tarafından verilecek 1000 liralık destek sonrası şirketlere vergi ve sigorta primi muafiyetleri sağlayacak. Bu nedenle şirketlerin birçoğunun bu ödemeyi yapması , 1000 liralık doğalgaz desteğini çalışanlarına ödemesi bekleniyor. Sizce başka kimlere verilmeli? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

NE ZAMAN?

Ekim ayının ilk günlerinde düzenleme meclise gelecek ve kısa sürede meclisten geçerek yürürlüğe girecek. Düzenlemeden haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

Finans7.com  | Ankara

Yorumlar (18)

Seç


Ziyaretçi 8 Gün Önce
Peki iş sizleri niye görmüyor bu devletim. kirada iki çocuğumla birlikte kendi ayaklarım üzerinde durmaya çalışıyorum. iş yok ev kira faturalar.. sosyal yardim talep ettim hala süreç devam ediyor yaziyo
Ziyaretçi 8 Gün Önce
Şirketler günahını vermez bee...
Ziyaretçi 9 Gün Önce
He hee eminim işveren ler bu bin lirayı verirler, tüm işverenlerin hepsi üzerine yatacak paranın, özel sektörde çalışan herzaman magdur,...
Ziyaretçi 9 Gün Önce
ESAS EMEKLİLİLERE İNTİBAK YASASI DİLE GETİRİLSİN. 22 YILDIR BEKLİYOR BU YASA...
Ziyaretçi 10 Gün Önce
Yap doğalgaz olmayanlara ne yardımı verilecek ben kömür yakıyorum. ALLAH sizi bildiği gibi yapsın.