Ak Parti'den Asgari Ücret Açıklaması: ' Güçlü Artış Olacak'
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Ak Parti'den Asgari Ücret Açıklaması: ' Güçlü Artış Olacak'

Asgari ücrete zam ile ilgili son dakika açıklaması Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu'nden geldi.

Çalışma Hayatı 8 Ekim 2022 19:16 2
Ak Parti'den Asgari Ücret Açıklaması: ' Güçlü Artış Olacak'

Asgari ücret zammı ile ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Asgari ücrete zam ile ilgili son dakika açıklaması Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu'nden geldi. Sarıeroğlu,“Asgari ücret ile ilgili de güçlü artışların yaşanacağı bir dönem olacak" dedi.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, Kırıkkale'de düzenlenen "2023'e Doğru Şehir Buluşmaları" programında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin dünyada en fazla büyüyen ülkeler arasında yer aldığını söyledi. 

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne 80 maddelik torba kanunun sevk edildiğini ifade eden Sarıeroğlu, tüm kesimlerin beklentilerini karşılayacak düzenlemeleri yapacaklarını belirtti.

Dönem şartlarına göre asgari ücrette güçlü artışların yaşanacağını vurgulayan Sarıeroğlu, "Bütçe sürecinden sonra da yine emekçilerimizin başta 'EYT' olmak üzere sözleşmelilerin kadro konusu olmak üzere arkasından asgari ücretimizin yine o dönemki şartlar değerlendirilerek asgari ücretle çalışan vatandaşlarımızın; kaldı ki asgari ücret sadece asgari ücretle çalışanları etkilemiyor. 

Sosyal yardımlar başta olmak üzere engelli aylıkları, evde bakım aylıkları, yaşlı aylıkları ve her alanı etkiliyor. Bütün işyerlerindeki ücret skalalarını da bu tip artışa etki eden bir sosyal denge ücretidir aslında. Bu anlamda asgari ücret ile ilgili de güçlü artışların yaşanacağı bir dönem olacak" dedi.

Sarıeroğlu, 84 milyon vatandaş için Türkiye'nin geleceği için güçlü bir şekilde çalışmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Yorumlar (2)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 2 Yıl Önce
Ve net asgari ücret %112 zam ile 11.666 ₺
Ziyaretçi 2 Yıl Önce
Size bir tavsiyem %112 zamlı maaşla iş kazası süsü verilen bir tiyatro oyunu gibi ambulans hizmeti ile yaralı bir işçiye maaş aldığı gününde ödemesini banka memuruyla beraber eline verilmesi gerekir ayrıca iş kazası ortamında yapılacak bir eylemdir. Örneğin bir memurun bankamatik bakımını yaparken yüksek elektrik gerilimine kapılıp iş kazası yaptığı maaş gününde olması gereken tiyatro süsü verilen eylem olmalıdır