AK Parti'de ByLock kullananlar dosyası iddiasına DMM'den cevap geldi
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

AK Parti'de ByLock kullananlar dosyası iddiasına DMM'den cevap geldi

AK Parti'de ByLock kullananlar ifşa oldu iddiaları sonrası İletişim Başkanlığı bir açıklama yaptı.

Haberler 8 Nisan 2024 0
AK Parti'de ByLock kullananlar dosyası iddiasına DMM'den cevap geldi

DMM'den AK Parti'de ByLock kullananlar haberine açıklama.

Sosyal medya üzerinde dün bir paylaşım yapıldı ve söz konusu paylaşım kısa sürede gündem oldu. Söz konusu paylaşmda AK Parti'de ByLock kullananlar ifşa oldu denilmiş ve dosyanın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kasasında olduğuna yer verildi.

Bu iddia kısa sürede gündem olurken Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı.

Yapılan açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan'a arz edildiği iddia edilen dosyanın kurgudan ibaret olduğu bildirilirken söz konusu görsellerin 2017 yılında da aynı şekilde paylaşıldığı ve bunların hiçbir belgeye dayanmadığına yer verildi.

DMM'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Ülkemizin güvenlik ve istihbarat birimleri tarafından hazırlandığı ve Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a arz edildiği iddia edilen dosya tamamen kurgudan ibarettir. Devletimizin ilgili kurumları tarafından böyle bir dosya hazırlanması söz konusu değildir.

Bahse konu paylaşımlardaki sahte görsellerin 2017 yılında da sosyal medya mecralarında paylaşıldığı belirlenmiştir.

Hiçbir belgeye dayanmayan görüntülerin, FETÖ'yle mücadele konusunda kamuoyunu manipüle etme amaçlı servis edildiği tespit edilmiştir"

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç