AK Parti belediye başkan adayları ne zaman açıklanacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

AK Parti belediye başkan adayları ne zaman açıklanacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Belediye Başkanı adaylarının açıklanacağı tarihi duyurdu.

Siyaset 8 Ara 2023 0
AK Parti belediye başkan adayları ne zaman açıklanacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu

AK Parti'de belediye başkanı aday adaylarının açıklanacağı tarih belli oldu.

Son dakika haberi geldi: Gelen haberde belediye başkanı aday adaylarının açıklanacağı tarihe yer verildi.

Yunanistan dönüşü basın mensuplarına konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Sayın Cumhurbaşkanım son soru benim. Siyasette AK Parti ile MHP'nin heyetleri, yerel seçimler kapsamında bir araya geliyor. En son toplantılarını da dün yapmışlardı. Buradaki son durum nedir efendim? İşbirliğine gidildiği zaman buradaki çalışmalarda 2019 seçimlerindeki gibi dengeler gözetilecek mi?" sorusuna şu şekilde yanıt verdi:

"2019 yerel seçiminde biz Cumhur İttifakı başlığıyla bir adım atmadık. Ancak bu seçimde durum çok daha farklı. Şu an itibarıyla Milliyetçi Hareket Partisi'nden ve partimden arkadaşlarımız müşterek çalışmalarını sürdürüyorlar. Hangi büyükşehirde, hangi illerde, hangi ilçelerde nasıl hareket edeceğiz, meclis üyeliklerinde nasıl hareket edeceğiz, bütün bu konuların hepsini arkadaşlarımız görüşüyorlar. Öyle zannediyorum ki bu hafta içinde belli bir neticeye varacaklar. Ondan sonra bizim konseyimize getirecekler. Biz de bu yapılan çalışmayı gözden geçirerek süratle adım atıp, 2024’e dair Devlet Bahçeli ile bir araya gelip, kararımızı vereceğiz ve yola çıkacağız. 15 Aralık sonrası peyderpey aday açıklamalarımızı yaparız"

Bu açıklamaya göre AK Parti'de adaylar arasından kimlerin aday olacağının gelecek haftadan itibaren açıklanacağı görüldü.

Sizce İstanbul ve Ankara'da kim aday olmalı? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç