AK Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Fatih Mehmet Kocaispir kimdir, nerelidir?
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

AK Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Fatih Mehmet Kocaispir kimdir, nerelidir?

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Fatih Mehmet Kocaispir kimdir, nerelidir? İşte son dakika bilgileri.

Siyaset 17 Ocak 2024 0
AK Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Fatih Mehmet Kocaispir kimdir, nerelidir?

AK Parti Adana adayı Fatih Mehmet Kocaispir kimdir?

AK Parti'de adaylar belli olmaya devam ediyor. Gelen son dakika bilgilerine göre Adana Büyükşehir Belediyesi için Fatih Mehmet Kocaispir'in kararlaştırıldığı bildirildi. Peki Kocaispir kimdir, nerelidir?

Yüreğir Belediyesi resmi internet adresinde yer alan bilgilere göre Kocaispir'in 1975 yılında dünyaya geldiği, doğum yerinin Adana Kadirli olduğu bildirildi. İlköğrenimi sonrası Kadirli İmam Hatip Lisesi'nde eğitimini gören 1993 senesind emezun olan Kocaispir, daha sonra kazandığı Ankara Hukuk Fakültesini 1998 senesinde tamamladı.

Yüksek Lisansını memleketi Adana'da Çukurova Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Yönetim ve Organizasyon dalında yüksek lisans yapan Kocaispir, avukatlık stajını tamamladıktan sonra 2000 yılından bu yana Adana Barosuna kayıtlı olarak serbest avukatlık görevini yürütmektedir.

Kocaispir evli ve 3 çocuk babasıdır. 

KARİYERİ NEDİR?

Kocaispir, Yumurtalık’ta geliştirilen, enerji sektöründeki en büyük özel sektör yatırımlarından biri olan Doğu Akdeniz Petrol Rafinerisi Projesinde koordinatör olarak görev üstlendi. Ceyhan–Yumurtalık Bölgesinde enerji-stratejik yatırımların geliştirilmesinde; sorunlar, çözüm önerileri ve yönetim modelleri ve ayrıca; Bürokrasi Kavramı, Küreselleşme ve Bürokrasi, Türk Bürokrasisinin Özgün Yapısı ile ilgili çalışmaları vardır.  

SİYASİ HAYATI NEDİR?

Fatih Mehmet Kocaispir, AK Parti Genel Merkezi Gençlik Kolları Kurucu MKYK üyeliği ve Adana Gençlik Kolları kurucu İl Başkanlığı, 2004 yerel seçimlerinde Seyhan/Adana Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi olarak seçilen Kocaispir, aynı dönemde Türkiye Belediyeler Birliği Meclis Üyeliği görevinde bulundu. 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç