AK Parti açıkladı: Emekliler bugün ve yarına dikkat!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

AK Parti açıkladı: Emekliler bugün ve yarına dikkat!

Son dakika haberi: Emeklileri ilgilendiren yeni açıklama geldi. Akbaşoğlu açıklamasında emeklilere bugün ve yarın yeni müjdelerin gelebileceğini söyledi.

Emekli Haberleri 23 Mart 2024 21
AK Parti açıkladı: Emekliler bugün ve yarına dikkat!

Emekliler bugün ve yarına dikkat.

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu bir son dakika açıklamasında bulundu.

Geçen Perşembe günü Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tüm SSK, Bağkur, Emekli Sandığı emeklilerine verdiği 8 ile 12 bin lira promosyon müjdesinden sonra emekliler için yeni müjdelerin yolda olduğunu söyleyen Akbaşoğlu, bugün ve yarına dikkatleri çekti.

Haber Global'de açıklamalarda bulunan Muhammet Emin Akbaşoğlu, "Bugün Cumhurbaşkanımız bu konudaki duyarlılığını, talepleri her zaman dikkate alarak siyaset yapar. Cumhurbaşkanımızı bugün de yarın da dikkatli dinleyelim" diyerek emeklilerle ilgili yeni açıklamalar geleceğini söyledi. Siz hagi konuda müjde bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından yazarak kadın erkek diğer takipçilerimizle bilgi alış verişinde bulunabilirsiniz.

Akbaşoğlu yaptığı açıklamada emekliler ile çalışanlarının başlarının tacı olduğunu söyleyerek, şu ifadeleri kullandı:

"Üreten ve Türkiye'yi büyüten çalışan kesim söz konusu ve emekli olarak primlerle orantılı karşılığın alan 16 milyon emekli insanımız var. 2024'ü biz emekliler yılı ilan etmiştik. Bu konuda düzenleme yapıldı. Bu düzenleme ile emeklilerimizin beklentileri var. Bu durumların değerlendirilmesine ilişkin talepleri ve yansıdı. Biz bugüne kadar duyarsız kalmadık, kalmayacağız. Enflasyona ezdirmeyeceğiz. Çalışma ve Maliye Bakanlığımız çalışmalarını hep yaptılar. Promosyon düzenlemesi de yapıldı. Özel bankaların da inisiyatif alması gerekli"

BUGÜN VE YARIN DİKKATLİ DİNLEYİN

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün ve yarın yapacağı açıklamaların dikkatle takip edilmesi gerektiğini söyleyen Akbaşoğlu, şunları söyledi:

"Birçok alanda emeklilerimizin giderlerini azaltıcı, gelirlerini artırıcı ve alım gücünü yükseltici yaklaşımı da 2024'te göz önünde bulundurup düzenlemeler düşünüyoruz. Bu konuda çalışmaları bakanlıklarımız ifa ediyorlar. Bugün Cumhurbaşkanımız bu konudaki duyarlılığını, talepleri her zaman dikkate alarak siyaset yapar. Bu manada inşallah bu mitingle Cumhurbaşkanımızı bugün de yarın da dikkatli dinleyelim.

Haziran sonu temmuz başında emeklilerle ilgili düzenlemeleri mutlaka yapacağız. Talepleri dikkate alarak çalışmalar yapacağız"

Bugün Ankara'da, yarın ise İstanbul'da Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalar yapacak. Açıklamalardan haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7 mobil uygulamamızı ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Yorumlar (21)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 3 Ay Önce
intibak yasası artı en az seyyanen 11 bin TL olmasını bide bayram ikramiyelerinin 10 ar bin TL olmasını itiyom
Ziyaretçi 3 Ay Önce
boş vaaatler...
Ziyaretçi 3 Ay Önce
istanbul mıtıngınde zam beklerken dalga gecıldı bır Akp lı olarak asla akp ye bır daha oy vetmeyecem
Ziyaretçi 3 Ay Önce
Promosyonu kendilerimi verdi sanki zaten 7.500 ve 12.000 arasıydı niye haziran Temmuz gibi boş vaatler bunlar emekli etbalık kurum ve ekmek kuyruklarında pazara gitmek bir hayal gibi kiralara hak getire ama ölme emeklim ölme yaz gelecek
Ziyaretçi 3 Ay Önce
Taşeronada müjde vermişti bu adam...