AK Parti açıkladı: 3 çocuğu olan ailelere düşük faizli konut kredisi
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

AK Parti açıkladı: 3 çocuğu olan ailelere düşük faizli konut kredisi

AK Parti'den son dakika açıklaması geldi. Gelen açıklamada 3 çocuğu olan ailelere düşük faizli konut kredisi verileceği bildirildi.

Kredi 4 Tem 2024 12
AK Parti açıkladı: 3 çocuğu olan ailelere düşük faizli konut kredisi

3 çocuğu olan ailelere indirimli konut kredisi ve Toki geliyor.

AK Parti kaynaklarından bir açıklama geldi. Gelen açıklamada Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın ortak bir çalışma başlattığı, başlatılan çalışma kapsamında çocuklu ailelere düşük faizli konut kredisi imkanının sunulacağı bildirildi.

Kaynaklar yaptığı açıklamada ihtiyaç sahibi ailelere farklı kalemlerde birçok yardım yapıldığı, sivil toplum kuruluşları, dernekler, belediyeler ve devlet kurumları tarafından ayrı ayrı yapılan bu yardımların tek başlık altında toplatılması ve vatandaşlara daha nitelikli yardımlar yapılması, devletin hissettirilmesi planlanıyor.

AK Parti kaynakları yaptığı son dakika açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Belediyeden, sivil toplum kuruluşlarından ve ilgili bakanlıklardan ayrı ayrı yardım alanlar var. Bunların tek elden yapılması gerekiyor. Asgari ücreti artırarak refah seviyesine ancak belli bir oranda katkı sağlayabiliyorsunuz. Buradaki refah kaybı sosyal yardımlarla artırılacak. Vatandaş devleti hissedecek. Üç çocuktan sonra vergi indirimi sağlanması, bu ailelerin aldıkları kredilerde faiz oranlarının düşük tutulması gibi uygulamalar hayata geçirilecek"

3 çocuğu olana düşük faizli konut kredisi ve Toki

Doğum oranının artırılması için çalışma başlatan AK Parti, 3 çocuk hedefi için yeni destekleri hayata geçireceğini duyurdu. Doğum izninin 1 yıla çıkarılması, 2. ve 3. çocukta destek verilmesi planlanırken 3 ve daha fazla çocuğu olan ailelere düşük faizli konut kredisi verileceği öğrenildi.

Beklentilere göre;

Şu anda yüzde 3 seviyesinde olan konut kredisinin yeni kampanya ile 3 çocuklu ailelere 2.5 ya da 2 civarında faizle verilmesi bekleniyor. 

Yüzde 2 faizle kredi verilmesi durumunda 1 milyon liranın geri ödemesi şu şekilde olacak:

Kredi Tutarı: 1.000.000,00 TL
Faiz Oranı: %2
Taksit Sayısı: 120 ay
Taksit Tutarı: 22.048,10 TL
Geri Ödenecek Toplam Tutar: 2.645.770,65 TL

Başvuru ne zaman başlayacak?

3 çocuğu olan ailelere düşük faizli konut kredisi çalışmaları başladı. Önümüzdeki günlerde başvuruların başlaması bekleniyor. Başvuru başladığında bildirimle haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7 mobil uygulamamızı ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Yorumlar (12)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 7 Gün Önce
Suriye Cumhurbaşkanı palavra sıkıyor yine 👏
Ziyaretçi 7 Gün Önce
akpnin yapacağı iş bu kadar olur
Ziyaretçi 8 Gün Önce
Begenmedim
Ziyaretçi 8 Gün Önce
evet bende çocuk istiyorum ama zaten iki çocuğum var zor geciniyorum 3 nasıl yapım evim kira eşim askari ücreti alıyor bu nalsin bı şeydir ben anlamadım suryeliler habiren doguruyo rahatlar ben hiç bir yerden destek yardım almıyorum ama onlara maşallah lari var şu gibi para yağıyor bu nabir ister anlamış deyil artik
Ziyaretçi 9 Gün Önce
yallah bismillah