Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 8 bin personel alımı başvuru ekranı açıldı: İşte Kariyer Kapısı iş başvuru videosu 2024
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 8 bin personel alımı başvuru ekranı açıldı: İşte Kariyer Kapısı iş başvuru videosu 2024

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı başvuru ekranı açıldı ve başvurular alınmaya başlandı. İşte başvuru bilgileri.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 8 bin personel alımı başvuru ekranı açıldı: İşte Kariyer Kapısı iş başvuru videosu 2024

Son dakika: Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 8 bin personel alımı başvuru ekranı açıldı.

Aile ve Sosyal Hizmelter Bakanlığı personel alımı hakkında son dakika açıklaması geldi ve başvuru ekranının Cumhurbaşkanlığı Kariyer Kapısı üzerinden alınmaya başlandığına yer verildi. En az ortaöğretim mezunlarından yapılacak sözleşmeli kamu personeli alımında başvuru bilgileri finans7.com'da. Peki personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Kariyer Kapısı başvuru ekranına nasıl giderim? İşte Aile Bakanlığı 4/b personel alımı hakkında bilgiler.

BAŞVURULAR NASIL DEĞERLENDİRİLECEK? MÜLAKAT OLACAK MI?

Mülakatsız alımın başvuru değerlendirmesi şu şekilde olacak:

a) Sözleşmeli personel pozisyonlarına başvuru yapan adayların, KPSS puan üstünlüğü esas alınarak sıralanması sonucunda, alınacak personel sayısı kadar asil aday ve 4 katı kadar yedek aday belirlenecektir.

b) KPSS puanları eşit olan adayların bulunması halinde; doğum tarihi önce olan aday, bunda da eşitlik olması halinde mezuniyet tarihi önce olan aday üst sırada yer alacaktır.

c) Alıma ilişkin duyuru Bakanlığın resmi internet sayfalarında (www.aile.gov.tr ve/veya aile.gov.tr/pgm) yayımlanacaktır. Bilgilendirmeler Kariyer Kapısı İşe Alım Platformu (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden yapılacak olup, adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.Duyuru ve bilgilendirmeleri adayların takip etmesi önem arz etmektedir.  

HANGİ KADROLARA PERSONEL ALIMI YAPILACAK?

Personel alımına başvuru yapacak adaylar aşağıdaki kadrolarda istihdam edilecek:

Mühendis

Mimar

Şehir plancısı

Tekniker

Büro personeli

Güvenlik görevlisi

Temizlik personeli

Şoför

ASDEP personeli

Sosyal çalışmacı

Psikolog

Çocuk gelişimcisi

Öğretmen

Fizyoterapist

Hemşire

Diğer sağlık personeli

Avukat

Yurt yönetim personeli

Çocuk bakıcısı

Destek personeli

Engelli bakıcısı

Yaşlı bakıcısı

Aşçı

Aşçı yardımcısı.

Kadroların illere göre kontenjan dağılımı için TIKLAYIN

KİMLER İLANA BAŞVURU YAPABİLİR?

İlana başvurular en az ortaöğretim mezunlarından alınıyor. Başvuru yapmak isteyenlerin aşağıdaki genel şartları taşıması gerekmektedir:

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Merkez ve Taşra Teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında çalıştırılmak üzere, 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar” kapsamında KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle Özel Nitelikler tablosunda belirtilen ünvan ve sayıda toplam 8.000 sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirme yapılacaktır.

-657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin  (4), (5), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen koşulları taşımak,

-Son müracaat tarihi itibariyle başvuru yapılan pozisyon için istenilen bölümden mezun olmak, (başvurduğu sözleşmeli personel pozisyonu için belirlenen öğrenim düzeyinin üstü bir öğrenim düzeyinde mezun durumda olup, bu öğrenim düzeyinde KPSS puanı bulunan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.)

c) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmak,

-657 sayılı Kanunun 4/B maddesine eklenen; “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde fesih tarihinden, sözleşmeyi yenilememeleri hâlinde sözleşmenin bitiminden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” şartını sağlıyor olmak.

BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

İlana başvurular E Devlet Kariyer Kapısı üzerinden alınacak. Aşağıdaki videoda nasıl başvuru yapacağınızı detaylı şekilde anlattık. Verilen adımları takip ederek başvurunuzu yapabileceksiniz.

Kadın erkek diğer adaylarla tanışmak ve bilgi alış verişi için TIKLA TAKİP ET

Yorumlar (8)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 2 Ay Önce
Çocuk gelişimi lise var lisans var önlisans neden yok anlamıyorum!
Ziyaretçi 3 Ay Önce
Alımlar kadrolu mu
Ziyaretçi 3 Ay Önce
Tc girip onaylıyorum dosya uzantısı niyor hepsi açılıyor ecdevlet kapısı dosya açılmıyor normal mobil e devletten giriş yaptım ordada gieis yapılan sayfaya gecemiyorum yani tam nedir nasidir bu kdar niye ugrastirilyor anlamış değilim
Ziyaretçi 3 Ay Önce
Benim silahsiz özel güvenlik kartım var onu silahliya çeviriyorum ama silahsız basvuru yapsam red gelir mi acaba
Ziyaretçi 3 Ay Önce
maliye mezunuyum basvuramiyorum nasıl bir kriter arıyorlar anlamıyorum