Aile destek programı haziran ayı ödeme tarihi belli oldu
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Aile destek programı haziran ayı ödeme tarihi belli oldu

Son dakika haberi: Aile destek programı Mayıs ayı ödeme tarihi belli oldu. Ödemeler bu hafta hesaplara yatacak.

Aile destek programı haziran ayı ödeme tarihi belli oldu

Aile destek programı Haziran ayı ödeme tarihi belli oldu.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasında milyonlarca vatandaşa sunulan aile destek programı ödemesinin Haziran ayı detaylarına yer verildi. Açıklamada ödeme tarihi ve miktarına yer verildi. Peki aile destek programı Haziran ayı ödemesi ne zaman hesaba yatacak?

AİLE DESTEK PROGRAMI NEDİR?

Aile destek programı ödemesi 2 sene önce Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı ve dar gelirli vatandaşların desteklenmesi, geliri düşük olan ailelerin temel ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için getirildi. Söz konusu program kapsamında dar gelirli ailelere her ay destek ödemesi yapılmaya başlandı.

İlk olarak 1 yıllığına getirilen söz konusu sistem, geçen sene 1 sene daha uzatıldı ve gelecek ay sona erecek.

UZATILACAK MI?

Programın uzatılması beklenmiyor. Uzatılma yerine yeni bir sisteme geçilmesi, vatandaşlık maaşı adı altında dar gelirli vatandaşlara yeni bir ödeme yapılması bekleniyor. Destek ödemesi başvurusu başladığında bildirimle haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7 mobil uygulamamızı ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

MAYIS AYI ÖDEMESİ NE ZAMAN? TARİH E DEVLET ÜZERİNDEN AÇIKLANDI

Aile destek programı Mayıs ayı ödemesi tarihi belli oldu. E Devlet üzerinden yapılan açıklamada Mayıs ayı destek ödemesinin 7 Haziran 2024 tarihinde hesaplara yatırılacağı görülüyor. İşte e devlet açıklaması:

ZAM GELECEK Mİ?

Aile destek programı ödemesine herhangi bir zam yapılmadı. Zam yapılmayacak. Sizce zam olmalı mı? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

Yorumlar (3)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 19 Gün Önce
devam etmeli
Ziyaretçi 19 Gün Önce
en az on bin olmalı aile bin lira ile destek olunurmu
Ziyaretçi 19 Gün Önce
vatandaşlık maaşı olsun güzelde zamlansin ve alan kişiler otomatik olarak kaldığı yerden devam etsin ayrıca bu yardıma her zamankinden daha çok ihtiyacımız var ve lütfen sürekli olsun sesimizi duyurun