Aile Destek Programı Başvuru Sonuçlarında Binlerce Kişiye Şok! (e Devlet Başvuru Ödemeler Paralar Ne Zaman Yatar?)

Aile Destek Programı Başvuru Sonuçlarında Binlerce Kişiye Şok! (e Devlet Başvuru Ödemeler Paralar Ne Zaman Yatar?)

Aile Destek Programı başvuru sonuçları açıklanmaya devam ederken sonucu açıklanan binlerce kişiye şok geldi.

Haberler 28 Tem 2022 15:25 15
Aile Destek Programı Başvuru Sonuçlarında Binlerce Kişiye Şok! (e Devlet Başvuru Ödemeler Paralar Ne Zaman Yatar?)

Aile Destek Programı başvurunda binlerce kişiye şok!

Aile Destek Programı için geri sayımda sona gelindi. Başvuruda sona gelinmesi ile birlikte en merak edilen konu paraların ne zaman hesaplara yatacağı, başvuru sonuçlarına nasıl bakacakları sorusu oldu. Biz de finans7.com olarak bu yazımızda söz konusu durumun detaylarına yer verdik.

BU KİŞİLERE VERİLMEYECEK!

Aile Destek Programına başvuru yapacak adayların aşadıdaki şartları taşımaması gerekmektedir:

  • Türk vatandaşı olmaması,
  • Mavi Kart sahibi olması,
  • Yerleşim adresinin yurt dışında olması,
  • 18 yaşından küçük olması,
  • Hanesinde memur, kamu işçisi, noter veya muhtar olarak çalışan ya da yurtdışında çalışan, yurtdışı borçlanan yahut özel sandıklar kapsamında olan kişi ya da kişilerin bulunması,

GELİR ŞARTI DA VAR

Aile Destek Porgramına başvuru yapacak vatandaşlarda gelir şartı da var. Gelir , evdeki kişi sayısına göre hesaplanıyor. Diyelim ki bir evde 3 kişi yaşıyor. Bu eve giren para miktarı , kişi başına 1833 lira 45 kuruştan fazlaysa bu kişilere ödeme yapılmaz. Ancak 1833 lira 45 kuruştan azsa ödeme yapılır. Diyelim ki bir evde asgari ücretli 1 kişi çalışıyor ve o evde 3 kişi yaşıyor. Kişi başına düşen gelir miktarı 5500/3 = 1833 lira 33 kuruş olacağı için başvuru yapabilecek. 

Ancak asgari ücretle çalışan ve evde 2 kişi yaşayanlar başvuru yapamayacak. 

BİNLERCE KİŞİYE ŞOK

Geliri az olmasına rağmen, ilanda belirtilen gelir şartı ile diğer şartların tutmasına rağmen binlerce kişi için ret cevabı verildi. Gelir şartı ve diğer şartları tutmasına rağmen ret cevabı alan vatandaşlar, söz konusu duruma anlam veremedi. Zor durumda olduğunu ve yardım yapılmasını isteyen vatandaşlara verilen ret cevabı tepki çekti. Edinilen bilgilere göre bu kişilerin tekrar başvuru yapabileceği öğrenildi. Siz böyle bir durum yaşadınız mı? Aşağıdaki yorum kısmından yazabilirsiniz.

BAŞVURU SONUÇLARI

Sonuçlara e devlet kapısı Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti kısmından bakabilirsiniz. e Devlet uygulamasını cep telefonunuza ücretsiz indirerek arama kısmına sosyal yardım başvuru hizmeti yazın ve sonucunuza bakın.

PARALAR HESAPLARA YATIYOR

Olumlu cevap alanların paraları ise yarından itibaren hesaplara yatacak. 29 Temmuz tarihinden itibaren ödemeler, kişilerin başvuru yaptığı sırada verdiği İBAN'a yapılacak. İBAN girmeyenlere ise PTT'den ödeme yapılması bekleniyor. 

Kadın erkek diğer vatandaşlarla bilgi alış verişi için  TIKLA TAKİP ET

Yorumlar (15)

Seç


Ziyaretçi 19 Gün Önce
Ben komur alim cocuk yardimi alim dar gelirliyim ret geldi soktayim ben
Ziyaretçi 21 Gün Önce
Türk vatandaşı olmaması mı siz kısaca suriyelilere desenize
Ziyaretçi 21 Gün Önce
Paralar ne zaman yatacak üç haftadan fazladır sonuçlanmış
Ziyaretçi 21 Gün Önce
Üç kuruş para vereceksiniz onuda milletin anasından emdiğini burnundan getiriyorsunuz. Yok emekli olmayacak(sanki M.V maaşı alıyoruz) hanede 2 asg maaşı olmayacak vs vs . Ondan sonra şunu yaptık bunu yaptık dar gelirliği ezdirmeğeceğiz biz ezeceğiz. Emekliye dar gelirliğe konut verecegiz yalan palavra.ben ve bir sürü eş dost yazıldık çıkmadı ulan birimize çıksaydı bari yok veriyorsaniz bedava değil kurasız verin milletin inançları ile oynamayın
Ziyaretçi 21 Gün Önce
Biz evde 5 kişiyiz ve askari ücretle çalışan bile yok buna rağmen red kararı aldık bunlar neye göre kimlere veriyorlar anlamış değilim