AFAD’dan Tokat’taki depreme ilişkin açıklama
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

AFAD’dan Tokat’taki depreme ilişkin açıklama

Tokat'ta 5,6 büyüklüğünde meydana gelen depremin ardından Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı tarafından bir son dakika açıklaması geldi.

Haberler 18 Nisan 2024 0
AFAD’dan Tokat’taki depreme ilişkin açıklama

AFAD’dan Tokat’taki depreme ilişkin açıklama.

Tokat'ta 5,6 büyüklüğünde meydana gelen depremin ardından Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı ve Yozgat ve Tokat'taki 112 Acil Çağrı Merkezleri'ne 231 ihbarın geldiği, can kaybının bulunmadığı bildirildi.

AFAD'dan yapılan açıklamada, saat 18.11'de Tokat'ın Sulusaray ilçesinde 5,6 büyüklüğünde deprem meydana geldiği anımsatıldı.

Tokat ve Yozgat'ta il AFAD, jandarma, emniyet ve diğer görevli personelle saha taramaları yapıldığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Yozgat ve Tokat'taki 112 Acil Çağrı Merkezleri'ne toplam 231 ihbar gelmiştir. Can kaybı bulunmamaktadır. Tokat ilimizde; 2 konut, 5 ahır ve 2 minare hasar almıştır. Sivas, Samsun, Erzurum, Çorum ve Amasya AFAD ekipleri sevk edilmiştir. Yozgat ilimizde; 2 katlı bir bina yıkılmış, 8 köyde küçük çaplı hasarlar meydana gelmiştir. Ankara, Çankırı, Kayseri, Amasya, Nevşehir ve Kırıkkale AFAD ekipleri sevk edilmiştir."

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç