AFAD'dan 5 İl İçin kritik Uyarı! Kuvvetli Yağışlar Etkili Olacak

AFAD'dan 5 İl İçin kritik Uyarı! Kuvvetli Yağışlar Etkili Olacak

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) sosyal medya hesabından 5 kent için turuncu biri için ise sarı uyarı verdi.

Haberler 22 Kasım 2022 17:47 0
AFAD'dan 5 İl İçin kritik Uyarı! Kuvvetli Yağışlar Etkili Olacak

AFAD, sosyal medya hesabından 5 il için kritik uyarıda bulundu. Çanakkale, Balıkesir, İzmir, Aydın ve Muğla'da şiddetli sağanak yağışlar bekleniyor. İşte son dakika haberinin detayları...

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) sosyal medya hesabından 5 kent için turuncu biri için ise sarı uyarı verdi.AFAD tarafından yapılan açıklamada, Ege'nin kuzeyi ve güneyinde yarın fırtına beklendiği belirtildi. Fırtınanın hızının saatte 70 km'yi bulabileceği ve Kıyı Ege ve Kuzey Ege'de kuvvetli ve çok kuvvetli, Çanakkale'nin güneyi, Balıkesir'in batısı, İzmir'in güneydoğusu ile Aydın ve Muğla çevrelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli sağanak yağışın beklendiği kaydedildi.

AFAD'ın Twitter paylaşımı şu şekilde;

*Kıyı Ege ve Kuzey Ege'de kuvvetli ve çok kuvvetli, Çanakkale'nin güneyi, Balıkesir'in batısı, İzmir'in güneydoğusu ile Aydın ve Muğla çevrelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli sağanak yağış bekleniyor.

*Yağışların Antalya'nın batı ilçelerinde akşam saatlerinden sonra etkisini artırması ve yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

*Ege Bölgesi, Batı Akdeniz ve Göller Yöresinde yağışlarla beraber rüzgarın güney yönlerden kuvvetli zaman zaman fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

*Vatandaşlarımızın ani sel, su baskını, yıldırım ve yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmasını önemle hatırlatıyoruz.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;