AFAD en az lise mezunu 70 personel alımı başvurusu başladı: İşte online başvuru ekranı 2023
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

AFAD en az lise mezunu 70 personel alımı başvurusu başladı: İşte online başvuru ekranı 2023

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde yayımlanan ilan için başvurular 1 Şubat tarihi ile alınmaya başladı.

AFAD en az lise mezunu 70 personel alımı başvurusu başladı: İşte online başvuru ekranı 2023

Son dakika: AFAD personel alımı başvuru ekranı açıldı.

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde yayımlanan ilan için başvurular 1 Şubat tarihi ile alınmaya başladı. Bizde bu haberimizde AFAD personel alımı başvurusu ile ilgili detaylara yer verdik. İşte başvuru şartları ve başvuru ekranı.

AFAD Hangi Kadrolarda Personel Alımı Yapacak?

Lise Mezunu: 25 temizlik Görevlisi, 4 Şoför

Ön Lisans Mezunu: 19 Koruma ve Güvenlik Görevlisi

Lisans Mezunu: 22 Büro Personeli ( 18 Acil Yardım ve Afet Yönetimi ve 4 Diğer Lisans programları )

Özel Başvuru Şartları Nedir ?

Büro Personeli (Acil Yardım ve Afet Yönetimi Lisans Programı)

a) Fakülte veya 4 (dört) yıl süreli öğrenim veren yüksekokulların Acil Yardım ve Afet Yönetimi lisans programından veya buna denkliği Yükseköğretim Kurumlarınca kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak.
b) ÖSYM tarafından 2022 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP3 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak.

Büro Personeli (Diğer Lisans Programları)

a) Fakülte veya 4 (dört) yıl süreli öğrenim veren yüksekokulların Maliye, Muhasebe ve Finans Yönetimi, Ekonomi, Ekonomi ve Finans, İktisat lisans programından veya buna denkliği Yükseköğretim Kurumlarınca kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak.
b) ÖSYM tarafından 2022 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP3 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak.

Destek Personeli (Şoför)

a) Ortaöğretim veya dengi okul mezunu olmak.
b) En az CE sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. (1/1/2016 tarihinden önce ehliyet alanlardan ehliyetini değiştirmeyenler için D sınıfı ehliyet sahibi olmak.)
c) ÖSYM tarafından 2022 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP94 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak.
d) Türkiye’nin her yerinde görev yapmaya ve her türlü vasıta ile seyahat etmeye elverişli olmak.

Destek Personeli (Temizlik Görevlisi)

a) Ortaöğretim veya dengi okul mezunu olmak.
b) ÖSYM tarafından 2022 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP94 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi

a) Özel Güvenlik ve Koruma önlisans programından mezun olmak.
b) ÖSYM tarafından 2022 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP93 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak.
c) Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış silahlı ibareli özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak.
ç) 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun’un 10 uncu maddesinde belirtilen şartlar ile 26/6/2021 tarihli ve 31523 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Özel Güvenlik Görevlileri Sağlık Şartları Yönetmeliği’nde belirtilen sağlık şartlarına sahip olmak.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Başvurular e-devlet üzerinden 1 Şubat ile 8 Şubat tarihleri arasında yapılacak olup başvurular e-devlet üzerinden alınmaya başladı. Başvuru yapacak adaylar öncelikle aşağıdaki linke tıklayarak e-devlet üzerinden giriş yapmaları gerekmektedir.

Daha sonra açılan ekranda yeni başvuru sekmesine tıklayarak aşağıda gösterildiği gibi başvuru yapmak istediğiniz kadronun karşısında yazan Başvur sekmesine tıklayarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç