AFAD Afet ve Acil Durum Yönetimi Denetçi Yardımcısı alımı yapacak: İşte başvuru tarihi
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

AFAD Afet ve Acil Durum Yönetimi Denetçi Yardımcısı alımı yapacak: İşte başvuru tarihi

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından bir son dakika açıklaması yapıldı ve Afet ve Acil Durum Yönetimi Denetçi Yardımcısı alımı yapılacağına yer verildi.

AFAD Afet ve Acil Durum Yönetimi Denetçi Yardımcısı alımı yapacak: İşte başvuru tarihi

AFAD Afet ve Acil Durum Yönetimi Denetçi Yardımcısı alımı yapacak.

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından bir son dakika açıklaması yapıldı ve Afet ve Acil Durum Yönetimi Denetçi Yardımcısı alımı yapılacağına yer verildi. Bizde bu yazımızda söz konusu personel alım ilanının detaylarına yer verdik. İşte başvuru bilgisi.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.

2024 yılının Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak. (01.01.1989 tarihinden sonra doğmuş olmak.)

Erkek adaylar için giriş sınavı tarihinde askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

Türkiye’nin her yerinde görev yapmaya ve her türlü vasıta ile seyahat etmeye elverişli olmak.

Görevin devamlı olarak yapılmasına engel bir sağlık problemi bulunmamak.

Süresi içerisinde ve usulüne uygun olarak giriş sınavına başvuruda bulunmuş olmak.

ÖZEL ŞARTLAR

Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi

a. Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren Kamu Yönetimi ile Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi öğrenim dallarından veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

b. ÖSYM tarafından 2022 veya 2023 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSSP29 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak.

Hukuk

a. Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren Hukuk öğrenim dalından veya buna denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

b. ÖSYM tarafından 2022 veya 2023 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSSP4 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak.

Maliye

a. Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren Maliye öğrenim dalından veya buna denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

b. ÖSYM tarafından 2022 veya 2023 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSSP19 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak.

BAŞVURU

İlana başvurular 12 Şubat ile 21 Şubat tarihleri arasında e-Devlet üzerinde Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı/Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım veya
Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden elektronik ortamda yapacaklardır.

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç