AFAD açıkladı: Toplam artçı sayısı 7 bin 242
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

AFAD açıkladı: Toplam artçı sayısı 7 bin 242

Son dakika: Kahramanmaraş ve Hatay merkezli depremlerin ardından 7 bin 242 artçı deprem meydana geldi.

Son Dakika 21 Şubat 2023 16:40 0
AFAD açıkladı: Toplam artçı sayısı 7 bin 242

Son dakika: Kahramanmaraş ve Hatay merkezli depremlerin ardından 7 bin 242 artçı deprem meydana geldi.

AFAD Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürü Orhan Tatar yapmış olduğu son dakika açıklamasında Kahramanmaraş ve Hatay merkezli depremlerin ardından 7 bin 242 artçı deprem yaşandığını söyledi. Tatar, ''Bu depremler hiçbir hatayı affetmemiş durumda. Herkesin bir ders çıkarması gereken depremlerle karşı karşıyayız.'' dedi.

AFAD Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürü Prof. Dr. Orhan Tatar, Kahramanmaraş ve Hatay merkezli depremlere ilişkin açıklama yaptı.

7 BİN 242 ARTÇI DEPREM

Orhan Tatar, Kahramanmaraş ve Hatay merkezli depremlerin ardından 41'i 5-6 arası, 450'si 4-5 arası büyüklükte 7 bin 242 artçı deprem olduğunu söyledi.

Orhan Tatar'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

''Bu coğrafyada yer bilimlerinin son yıllarda yaşadığı ve alışık olmadığı deprem oluşum süreçlerini hep birlikte izliyoruz. Bu depremler çoklu mekanizmalarla ve birbirlerini tetikleyerek ardı ardına meydana geliyor. Dün Hatay Defne'de meydana gelen 6,4 büyüklüğündeki deprem Antakya Fay Zonu'ndan kaynaklanan bir deprem. Şu ana kadar bu depremden kaynaklı Hatay merkezli 116 deprem meydana geldi. Şu ana kadar 7 bin 242 artçı sarsıntı oldu.

''HERKESİN BİR DERS ÇIKARMASI GEREKEN DEPREMLERLE KARŞI KARŞIYAYIZ''

Bu depremler hiçbir hatayı affetmemiş durumda. Herkesin bir ders çıkarması gereken depremlerle karşı karşıyayız. Artçı sarsıntılar hasarlı binalarda yıkıma neden olabilir. Vatandaşlarımız binalardan uzak durmalı. Kimi bölgelerde heyelan ve kaya düşmesi gibi sahadan gelen bilgiler var. Kaya düşmesi ve heyelan tehlikesi olan bölgelerde daha dikkatli olunmalı.''

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç