AFAD 2247 personel alımı bekleniyor

AFAD 2247 personel alımı bekleniyor

AFAD'a personel alımı hakkında son dakika açıklaması geldi. Gelen açıklamada 2247 kadronun boş olduğuna yer verildi.

Kariyer Kapısı 9 Kasım 2023 1
AFAD 2247 personel alımı bekleniyor

AFAD'da 2 bin 247 personel eksiği var. Boş kadrolara personel alımı bekleniyor.

TBMM'de önceki gün İçişleri Bakanlığı'nın 2024 yılı bütçe görüşmeleri gerçekleşti. Bütçe görüşmesine İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya katıldı ve bakanlığının 2024 yılına ilişkin bütçesinin sunumunu yaptı, şimdiye kadar yapılanlara ilişkin verileri paylaşarak gelen soruları yanıtladı.

Bakanlığın bütçesinin görüşüldüğü sırada söz alan Malatya Milletvekili Veli Ağbaba dikkat çeken ifadeler kullandı. Ağbaba yaptığı açıklamada AFAD'da ciddi bir personel eksiği olduğunu ve personel alımı yapılması gerektiğini söyledi.

Ağbaba toplam boş kadronun 2247 olduğunu söyleyerek, "AFAD'ın boş kadroları, depremden sonra müdahale edilemediğini, yetersiz kaldığını hep beraber gördük. Buradan ders  lmamız lazım. 2024 yılı performans programa bakınca hiç ders almadığımızı görüyoruz. Hâlâ İl Afet ve Acil Durum Müdürlüklerinin 2.247 görevli kadrosunun boş bekletildiğini görüyoruz. Bu boş olan kadroların norm kadroya oranı yüzde 27. Her 4 norm kadronun 1’i boş bekletiliyor. 479 arama kurtarma teknisyeni boş kadro. Bu bütçeyi Meclise vermesinin sebebi bunları istihdam etmek. Maalesef bu durumda çok doğru yönetilemiyor" ifadelerini kullandı.

Bu açıklamaya göre AFAD bünyesinde 2247 kadronun boş olduğu, bu kadrolara personel alımı için çalışmalar yapılacağı görülüyor. Personel alımı sorusuna Bakan Ali Yerlikaya yazılı şekilde önümüzdeki günlerde cevap verecek. Cevaptan ve personel alımı ilanından bildirimle haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7 mobil uygulamamızı ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Yorumlar (1)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 27 Gün Önce
AFAD mezunuyum yaş şartı esnetilsin lütfen
;