Adli Tıp Kurumu ;Personel Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı mı? 2022

Adli Tıp Kurumu ;Personel Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı mı? 2022

Adli Tıp Kurumu 2022 yılı 2. dönem personel alımı sonuçları için bekleyiş başladı.

Sınav 30 Tem 2022 00:32 1
Adli Tıp Kurumu ;Personel Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı mı? 2022

Adli Tıp Kurumu personel alımı sonuçları açıklandı mı? 

Adalet Bakanlığı bünyesine en az lise mezunları arasından , farklı kadrolara personel alımı yapılacağı açıklanmış ve başvurular 29 Temmuz tarihine kadar devam etmişti. Başvuruların 29 Temmuz'da sona ermesinden sonra da adaylar sonuçlar için araştırmalara başladı. Biz de finans7.com olarak bu yazımızda söz konusu personel alımının sonuçları hakkında bilgilere yer verdik.

Adli Tıp Kurumu Başkanlığı tarafından sonuçlarla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Başvuruda bulunan ve başvuruları kabul edilen adayların KPSS P3, KPSS P93 ve KPSS P94 puanları esas alınarak en yüksek puandan başlayarak en düşük puana göre sıralama yapılacaktır. Bu sıralama sonucunda ilan edilen pozisyon sayısının 3 katı kadar sıralamada yüksek sırada bulunan aday, sözlü sınava girmeye hak kazanacaktır.

Başvuru ve işlemler sırasında gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu veya eksik evrak verdiği sonradan tespit edilen adayların müracaatları kabul edilmeyecek, atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecektir. Bu durumdaki adaylar hakkında genel hükümlere göre yasal işlem yapılacaktır.

Başvuru sonuçları ve sınav sonuçları Adli Tıp Kurumu’nun internet sitesinden yayınlanacaktır. Ayrıca, adaylar sınava ilişkin bilgilerini Kariyer Kapısı üzerinden görüntüleyebilecektir. Yayımlanacak duyuru, ilan ve bilgilendirmeler tebligat mahiyetinde olacağından, adaylara ayrıca bir tebligat yapılmayacaktır.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi ile İnfaz ve Koruma Memuru pozisyonuna başvurup, puan sıralaması sonucu sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların boy-kilo ölçümleri sözlü sınav tarihinde yapılacaktır. Gerekli boy-kilo şartını sağlayamayan adaylar sözlü sınava alınmayacaktır."

Sonuçların açıklanacağı tarihe yer verilmedi. Ancak sonuçların Ağustos ayının ortasında yayımlanması bekleniyor. Aşağıdaki yorum kısmından başvuru yaptığınız kadroyu ve KPSS puanınızı yazarak diğer adaylarla bilgi alış verişi yapabilirsiniz.

Sonuçlar açıklandığında haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

Kaynak: Finans7.com

Yorumlar (1)

Seç


Ziyaretçi 12 Gün Önce
sonuçlar Açıklandığı Anda bilgi paylaşımı olursa sevinirim