Adli Tıp Kurumu 229 personel alımı başlıyor: (Güvenlik, İKM, laborant, şoför, büro personeli)
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Adli Tıp Kurumu 229 personel alımı başlıyor: (Güvenlik, İKM, laborant, şoför, büro personeli)

Son dakika haberi: Adli Tıp Kurumu 229 personel alımı yapacak. Başvuru 5 Şubat'ta başlıyor. İşte kadrolar ve başvuru bilgisi.

Adli Tıp Kurumu 229 personel alımı başlıyor: (Güvenlik, İKM, laborant, şoför, büro personeli)

Adli Tıp Kurumu 229 personel alımı yapacak. Başvuru başlıyor.

Adalet bakanlığı Adli Tıp Kurumu Başkanlığı tarafından geçtiğimiz gün yayımlanan personel alım ilanına başvurular başlıyor. Yayımlanan ilana baktığımızda birçok kadroda istihdam etmek üzere 229 personel alımı yapılacağı ve başvuruların 5 Şubat'ta başlayacağı görülüyor. İşte alım yapılacak kadrolar ve şartlar.

HANGİ KADROLARDA ALIM YAPILACAK?

Güvenlik görevlisi, infaz koruma memuru, temizlik görevlisi, destek görevlisi, şoför, aşçı, sağlık teknikeri, inşaat teknikeri, elektrik teknikeri, sıhhi tesisat teknikeri, bilgisayar teknikeri, laborant, işletme iktisat, büro personeli, hemşire, psikolog, biyolog, bilgisayar mühendisi, inşaat mühendisi, elektrik mühendisi, fizik mühendisi, makina mühendisi, kimyager.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

b) Son başvuru günü olan 18 Şubat 2024 tarihinde 657 sayılı Kanunun 40’ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezi sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1987 ve sonrası doğumlular müracaat edebilecektir.)
Koruma ve Güvenlik Görevlisi ile İnfaz ve Koruma Memuru pozisyonu için merkezi sınavın (KPSS-2022) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 30 yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1992 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)

c) Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

ç) 657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkûm olmamak,

d) 657 sayılı Kanunun 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

e) Kamu haklarından mahrum olmamak,

f) Son müracaat tarihi itibarıyla atanılacak pozisyon için gerekli öğrenim niteliğini taşıyor olmak.

BAŞVURU NE ZAMAN? NASIL YAPILACAK?

Başvurular 5 Şubat tarihinde başlıyor. İlan metni için TIKLAYIN

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (1)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 23 Gün Önce
Nereden başvuru yapılıyor