Adınıza miras kalmış olabilir: E Devlet miras sorgulama ekranı açıldı

Adınıza miras kalmış olabilir: E Devlet miras sorgulama ekranı açıldı

Adınıza miras kalmış olabilir. Bunu öğrenmenin yolu ise internet ortamı oldu. E devlet üzerinden miras sorgulayabileceksiniz.

Emlak 24 Eylül 2023 08:28 0
Adınıza miras kalmış olabilir: E Devlet miras sorgulama ekranı açıldı

Adınıza miras kalmış olabili: Hemen e devlet üzerinden kontrol edin.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı ve size miras kalıp kalmadığının öğrenilebileceği sistemin açıldığına yer verildi.

Bilmediğiniz bir akrabanızdan, ya da ailenizden bilmediğiniz bir taşınmazın size miras olarak kalmış olma ihtimali var. Bunu Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından açılan sorgulama ekranı üzerinden sorgulayabileceksiniz.

Biz de Finans7 olarak bu yazımızda nasıl sorgulama yapabileceğinizi adım adım anlattık. İşte tapudan miras sorgulama işlemi.

Öncelikle turkiye.gov.tr adresine giriş yapın. E Devlet sayfasına girdiğinizde arama kısmına Web Tapu İşlemleri yazın ve çıkan tek sonuca tıklayın.

Daha sonra e devlet girişi yapın ve uygulamaya git kısmına tıklayarak Tapu Kadastro resmi sayfsına geçiş yapın.

Daha sonra sayfada sol üstte bulunan Taşınmaz İşlemleri yazan yere tıklayın.

Daha sonra alt seçenekler gelecek. Burada Mirasçısı Olduğum Taşınmazlar seçeneğini göreceksiniz. ona tıklayın.

Bundan sonra Miras Kalan Taşınmazları Ara menüsü karşınıza çıkacak. Burada menüde elinizdeki belge türüne göre farklı sorgulamalar yapılabilmektedir.

Mahkemece verilen bir veraset ilamı belgeniz varsa Adalet Bakanlığı Veraset İlamı ile Sorgulama kısmından sorgulamanızı yapın.

Noter tarafından hazırlanan bir veraset ilamınız varsa Noterler Birliği Veraset İlamı ile Sorgulama butonundan sorgulama yapın.

Eğer elinizde herhangi bir belge ya da ilam yoksa sadece bir üst soyunuz olan baba ve anneniz ya da vefat eden eşinizin adına kayıtlı taşınmazların listesini görebileceğiniz NVİ Bilgimle Sorgula butonuna tıklayarak sorgulama yapabileceksiniz.

İlgili bölümden sonra sizden istenen bilgileri girin.

Daha sonra adınıza miras kalıp kalmadığını bu şekilde ekrandan öğrenmiş olacaksınız. Kadın erkek konut grubumuza katılmak, diğer adaylarla tanışmak için > TIKLA KATIL

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;