Adana ve Mersin'den son dakika: Kasırga çıktı İşte hava durumu

Adana ve Mersin'den son dakika: Kasırga çıktı İşte hava durumu

Son dakika haberi geldi: Gelen haberde Adana ile Mersin'de kasırga gibi fırtına çıktığı görüldü. İşte bölgede son durum ve hava durumu.

Yerel Haberler 11 Eylül 2023 15:55 0
Adana ve Mersin'den son dakika: Kasırga çıktı İşte hava durumu

Son dakika haberi: Adana ve Mersin'de kasırga gibi fırtına oluyor.

Adana ve MErsin'den gelen son dakika haberlerine baktığımızda bölgede şiddetli yağmur ve fırtınanın görüldüğü, kasırgaya varan fırtınaların etkili olduğu görüldü.

Görüntülerde ağaçların rüzgardan iyice eğildikleri görülürken dışarıda kalan vatandaşların oldukça zor anlar yaşadıkları görüldü.

İşte bölgeden gelen görüntüler:

ADANA VE MERSİN HAVA DURUMU

Ülke genelinde bugün saat 12.00 ile 18.00 arası ila 18.00 ve 00.00 arası hava durumu şu şekilde:

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada ülke genelinde hava durumuna ise şu şekilde yer verildi:

Ülkemiz genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, Doğu Akdeniz'in doğu kıyıları, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri, İstanbul ve Kırklareli'nin Karadeniz kıyıları, Muğla, Rize, Kars, Ağrı ve Iğdır çevreleri ile Van'ın kuzey ve doğu ilçelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey, iç ve doğu bölgelerde mevsim normallerinin altında, güney ve batı kesimlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da güneyli yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette; Marmara ve Kuzey Ege kıyıları ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

UYARILAR
KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara ve Kuzey Ege kıyıları ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Yorumlar (0)

Seç