Adalet Bakanlığı KPSS'siz ve 60 KPSS ile personel alımı yapacak

Adalet Bakanlığı KPSS'siz ve 60 KPSS ile personel alımı yapacak

Adalet Bakanlığı tarafından yayınlanan 3 ilana baktığımızda sözleşmeli kamu personeli alımı yapılacağı görüldü. İşte ilan bilgileri.

Sözleşmeli Personel Alımı 13 Eylül 2023 08:06 1
Adalet Bakanlığı KPSS'siz ve 60 KPSS ile personel alımı yapacak

Adalet Bakanlığı personel alımı ilanı yayınlandı.

AdaleT bakanlığı tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada birçok kadroda istihdam etmek üzere sözleşmeli kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi.

Yayınlanan ilana baktığımızda sözleşmeli bilişim personeli kadrosuna 32 personel alımı yapılacağı görülüyor. Bu ilanda KPSS şartı yok.

Diğer ilana baktığımızda çözümleyici kadrosuna sözleşmeli olarak istihdam etmek üzere 18 personel alımı yapıldığı görülüyor. Çözümleyici alımında KPSS puan şartı 60.

Son ilanda ise mühendis kadrosuna alım yapılacağı bildirildi. 14 mühendis alımı yapılacak. Bu ilanda ise KPSS puan şartı 60 olarak açıklandı.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

-Türk vatandaşı olmak.

-Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

-Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

-Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

İLANLAR

1. ilan için TIKLAYIN

2. ilan için TIKLAYIN

3. ilan için TIKLAYIN

Kadın erkek diğer adaylarla tanışmak - bilgi alış verişi için TIKLA TAKİP ET

Yorumlar (1)

Seç


Ziyaretçi 18 Gün Önce
Adalet bakanlığı 2024 yılı içinde yani önümüzdeki mart gibi felan katiplik alımı yapar mı