Popüler

 • Gizlilik Politikası

 • |
 • Künye

 • |
 • İletişim

  bannerbanner
  Ana Sayfa / Kamu Haberleri / Haber Detayı
  Adalet Bakanlığı 550 Personel Alımı Yapacak

  Adalet Bakanlığı 550 Personel Alımı Yapacak

  PAYLAŞ

  Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında Adalet Bakanlığı için bir duyuru daha yayımlandı. Bakanlık naklen alım ile iki kadroya alım yapacağını bildirdi. Adalet Bakanlığı personel alımı başvuru şartları haberimizde… 


  Adalet Bakanlığı 550 icra müdürü ve icra müdür yardımcısı alımı yapacağını duyurdu.


  Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, Adalet Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere yazılı ve sözlü sınavla toplamda 550 icra müdürü ve yardımcısı alınacak. Personel alımı başvuru şartları kılavuz halinde adayların erişimine açılırken, alım yazılı sınavla yapılacak. Sınava katılacakların 300 TL sınav ücreti yatırması gerekiyor.


  Buna göre bakanlık, yazılı ve sözlü sınavla, müdür ve müdür yardımcılığı kadrolarında 550 kişi istihdam edecek. İcra müdürü ve icra müdür yardımcısı kadrolarına başvuracaklarda 35 yaşını doldurmamış olma şartı aranacak.


  Adayların hukuk fakültesi, adalet meslek yüksekokulu, meslek yüksekokullarının adalet bölümü veya adalet meslek eğitimi ön lisans programı mezunu olmaları gerekecek. Öğrenimini yabancı ülkede yapanlar için ise denklik belgesi istenecek.


  Sınava başvurular, 16-23 Şubat 2022 tarihleri arasında alınacak. Yazılı sınav, ÖSYM tarafından 3 Nisan 2022 Pazar günü yapılacak. Yazılı sınavda 35 sorudan oluşan genel yetenek ve genel kültür ile 45 sorudan oluşan alan bilgisi testi uygulanacak


  İLANIN DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN!


  *Son Dakika Gelişmelerinden Haberdar Olmak İçin Bizi İnstagram, Twitter, Mobil Uygulamamızdan Takip Edin*


  PAYLAŞ

  Son Yorumlar

  Henüz yorum bulunmamaktadır.

  İlginizi Çekebilecek Haberler