Adalet Bakanı açıkladı: Türkiye Yüzyılı'nın ilk yargı reformu geliyor

Adalet Bakanı açıkladı: Türkiye Yüzyılı'nın ilk yargı reformu geliyor

Son dakika: Adalet Bakanı Yılmaz Tunç yaptığı son dakika açıklamasında yeni yargı reformu strateji belgesinin yolda olduğunu söyledi.

Haberler 7 Kasım 2023 34
Adalet Bakanı açıkladı: Türkiye Yüzyılı'nın ilk yargı reformu geliyor

Son dakika: Yeni Yargı reformu strateji belgesi geliyor.

Son dakika haberi geldi: Gelen haberde Yargı Reformu Strateji Belgesi üzerinde çalışmaların devam ettiğine yer verildi. Bakan Yılmaz Tunç yaptığı son dakika açıklamasında üniversitelerle, barolarla, yargı camiası ile ve tüm kademeler, akademisyenler ile sivil toplum kuruluşları ile çalışma yaptıklarını söyledi.

Yüksek yargıdan istinatlara ilk dereceye varıncaya kadar avukatların ve üniversitelerin önemsendiğini söyleyen Bakan Tunç, hukuk fakültelerinden gelecek öneriler, görüşlerin çok değerli olduğunu söyledi ve şu ifadeleri kullandı: "Bu anlamda yargı reformu strateji belgemizi sene sonuna kadar hazırlığını tamamlayacağız. Önceki dönemlerdeki yargı reformu strateji belgelerinden tutturulamayan hedefler, meclisin çalışma takvimi nedeniyle ve araya deprem girmesi nedeniyle yetişmeyen bazı kanun değişiklikleri de vardı"

TÜRKİYE YÜZYILININ İLK REFORM BELGESİ OLACAK!

Bakan Tunç, söz konusu belgenin Türkiye Yüzyılının ilk Yargı Reformu olacağını söyledi ve "Onları da ilave ederek yeni yargı reformu stratejisi, Türkiye Yüzyılı'nın ilk reform belgesini, inşallah çalışmalar neticesinde hazırlayıp Cumhurbaşkanımıza arz edeceğiz ve Cumhurbaşkanımızda kamuoyuyla paylaştıktan sonra o hedefleri tutturabilmek için yasama, yürütme, yargı olarak üzerimize düşen görevi yapacağız.

Tabii vatandaşlarımızın en etkin, en adil bir şekilde yargı hizmetlerinden yararlanabilmesinin yolunu açmak için 21 yıldan bu yana mücadele ettik. Bundan sonra da mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi.

Bakan açıklamasında reform belgesinde yapay zekanın yargıda kullanılmasının sağlanacağını ve infazda düzenlemelerin yapılacağını söyleyerek, "Şu anda hazırlıkları devam eden yardı reformu stateji belgemiz ve insan hakları eylem planımız ile infaz sistemi ile ilgili hem idari hem mevzuat ile ilgili hem cezaevindeki hükümlü ve tutukluların yaşam alanlanları, topluma kazandırılmalı ve standartları ile ilgili... Önceki belgelerde ve planlarda konular hedefler vardı. Bunları hayata geçirdik" dedi.

Mahkumlara af ile ilgili geçen gün açıklama yapan Bakan Tunç, 100. yıl affının gündemde olmadığını söyledi. Ancak bu açıklamada bir infaz düzenlemesi gelebileceği belirtildi. Sizce af mı yoksa infaz düzenlemesi mi gelmeli? Aşağıdaki yorum kısmından yazın. İnfaz düzenlemesi geldiğinde bildirimle haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7 mobil uygulamamızı ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (34)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 13 Gün Önce
4/4lerede afff gelmeli onlarda insann onlarinda anasi babasi cocugu var
Ziyaretçi 16 Gün Önce
AF GELSİN
Ziyaretçi 16 Gün Önce
20 yıldan fazladır bir genel af gelmemiş artık şimdi bir kısmı GENEL AF GELMELİ insanların ikinci bir şansa ihtiyacı var analar artık ağlamasın 2023 yılındayız buna affa ihtiyaç var af etmek büyüklüktendir ALLAH af edin der Allah af edendir AF EDELİM bu insanları büyüklük bizde kalsın af gelsin
Ziyaretçi 18 Gün Önce
sayın cumhurbaşkanımız hiç kimse Allah'tan büyük değil cenabı Allah tüm hata ve yanlış yapsnlsri af ediyor lütfen badksnim af gelsin af af af af af gelsin lütfen Allah için gelsin af gelsin af gelsin af gelsin af gelsin af gelsin af gelsin af gelsin af gelsin af gelsin af gelsin af gelsin af gelsin af gelsin af gelsin
Ziyaretçi 18 Gün Önce
Genel af gelmeli ben tek başına hem geçinmeye çalıyorum emekli maaşımla hemde mahkum bakıyorum
;