Acun Ilıcalı Hull City'nin Yeni Hocasını Açıkladı! İşte O İsim...
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Acun Ilıcalı Hull City'nin Yeni Hocasını Açıkladı! İşte O İsim...

Acun Ilıcalı Hull City'nin yeni teknik direktörü ile ilgili son dakika açıklamasında bulundu.

Spor 7 Ekim 2022 16:43 0
Acun Ilıcalı Hull City'nin Yeni Hocasını Açıkladı! İşte O İsim...

Acun Ilıcalı Hull City'nin yeni teknik direktörü ile ilgili son dakika açıklamasında bulundu. İşte Hull City'nin yeni teknik direktörü...

Hull City'de Shota Arveladze'nin ardından teknik direktör sorunu çözüldü.

Hull City bir süredir Pedro Martins ile görüşme halindeydi ve Portekizli teknik direktörle anlaşma aşamasına gelindi. Acun Ilıcalı ile Martins, Wigan maçını birlikte izlemişlerdi.

Ancak Hull City'nin resmi internet sitesinden yayınlanan Acun Ilıcalı'nın açıklamasında, Martins ile anlaşmaya varılamadığı belirtildi.

ANDY DAWSON İLE YOLA DEVAM

Pedro Martins'e ilgisi için teşekkür eden Acun Ilıcalı, Çarşamba günü Wigan maçında takımın başında yer alan Andy Dawson ile yola devam edeceklerini duyurdu.

Ilıcalı, "Ekibimiz kulüp efsanesi Andy Dawson ile güvenli ellerde. Onun ve ekibinin Çarşamba günü yaptığı işten çok memnunuz. Taraftarların Andy'ye ve futbolculara desteği inanılmazdı. Bunları göz önünde bulundurarak bir sonraki açıklamaya kadar Andy takımın başında yer alacak. Dünyanın dört bir yanından yüksek kalibreli teknik direktörlerin ilgisini çektik ve bu kulübü başarıya taşıyacak doğru kişiyi bulana kadar tüm seçenekleri değerlendirmeye devam edeceğiz. Bu bizim için çok önemli bir karar ve aceleye getirmek istemiyoruz." ifadelerini kullandı.

ANDY DAWSON KİMDİR?

Andrew Stuart "Andy" Dawson 20 Ekim 1978 yılında Northallerton'da doğdu. İngiliz eski futbolcudur. Defans pozisyonunda görev almaktaydı. Profesyonel futbolculuk kariyerine 1997'de, altyapısında da oynadığı Nottingham Forest'ta başladı. 1998-99 sezonunda kiralık olarak oynadığı Scunthorpe United'a 1999 yılında bonservisiyle birlikte transfer oldu. 2003'te transfer olduğu Hull City'de 2013 yılına kadar oynadı ve takım kaptanlığı yaptı. 2013-2015 yılları arasında bir kez daha Scunthorpe United'da oynadıktan sonra futbolculuk kariyerini sonlandırdı. Dawson, 2014 Ekim'inde bir maçlığına takımın geçici teknik direktörü olarak da görev yapmıştı.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç