Acun Ilıcalı: Çalışma Saatleri 10.30'da Başlamalı!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Acun Ilıcalı: Çalışma Saatleri 10.30'da Başlamalı!

Acun Ilıcalı, katıldığı bir gece oturumunda çalışma saatleri 10.30'da başlamalı ifadelerini kullandı! İşte haberin detayları...

Haberler 3 Mart 2024 0
Acun Ilıcalı: Çalışma Saatleri 10.30'da Başlamalı!

Acun Ilıcalı, Antalya Diplomasi Forumu’nun 2. gününde gençlerle buluştu. Gece oturumuna katılan Ilıcalı, daha önce tartışmaları neden olan sözlerini tekrarladı. Normal çalışma saatleri 10.30'da başlama diyen Ilıcalı, "Öğlene kadar uyuyalım demek istemiyorum ama sabah 06.00'da seyahat etmeye değecek bir şey yok" ifadesini kullandı.

Acun Ilıcalı, sabah erken kalkmak konusunda daha önce tartışma yaratan fikirlerini forumda bir kez daha tekrarladı. Geçmiş 50 yıl ile bugünü kıyaslayan Ilıcalı neden işe erken saatte başlamak gerektiğini şu sözlerle savundu: "Sabah 06.00’da uyanıyorsunuz, yeterince uyumamışsınız, sonra işe gidiyorsunuz. Neden 06.00’da uyanmak zorundayız?"

Bu yıl 1-3 Mart tarihleri arasında ‘Krizler Döneminde Diplomasiyi Öne Çıkarmak’ temasıyla 3’üncü kez düzenlenen Antalya Diplomasi Forumu’na (ADF), Hull City takımının sahibi, yapımcı ve sunucu Acun Ilıcalı konuk oldu.

Dışişleri Bakan Yardımcısı Yasin Ekrem Serim ve TRT World spikeri Elif Bereketli ile ‘ADF Gençlik Gece Oturumu’na katılan Ilıcalı, medya, spor ve eğlence sektöründeki tecrübelerini anlattı. ‘Uluslararası Kültür ve Spor Diplomasisi’ panelinde Ilıcalı, medya ve televizyonculuk alanındaki yenilikler, Türk dizilerinin ve sporcularının yurtdışındaki etkisi ve başarıya giden yolda kararlılığın önemi gibi konularda gençlerin sorularını yanıtladı.

Ilıcalı'nın konuşmasında en çok dikkat çeken açıklama normal çalışma saatleriyle ilgili söyledikleri oldu. Acun Ilıcalı şöyle konuştu:

‘06.00’DA SEYAHAT ETMEYE DEĞECEK BİR ŞEY YOK’

“Bundan 50 yıl önce televizyon yokken akşam 08.00’de, 09.00’da yatmak zorundaydınız çünkü elektriğiniz yoktu, sabah kalkıp işe giderdiniz. Şimdi o saatlerde yatan var mı? Ben sabah 5.00'te yatıyorum ama insanlar 10, 11 ya da 12 gibi yatıyor.

Sabah 06.00’da uyanıyorsunuz, yeterince uyumamışsınız, sonra işe gidiyorsunuz. Neden 06.00’da uyanmak zorundayız? İletişimde çocukken hayal bile edemeyeceğimiz gelişmeler var. Artık insanlar evlerinde çalışabilir. Toplantılarınızı Zoom üzerinden yapabilirsiniz. Peki vardiya neden çalışıyor? Bakanlar ve yetkililer doğru kararı verecektir. Hastaneler, eczaneler gibi bazı meslekler için buna katılıyorum. Ancak normal çalışma saatleri 10.30'da başlamalıdır. Öğlene kadar uyuyalım demek istemiyorum ama sabah 06.00'da seyahat etmeye değecek bir şey yok.”

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç