ABD'de Tiktok Yasaklanıyor! Sizce Türkiye'de De Yasaklanmalı Mı?
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

ABD'de Tiktok Yasaklanıyor! Sizce Türkiye'de De Yasaklanmalı Mı?

ABD Temsilciler Meclisi’nde yapılan oylamada, dünyaca ünlü Çinli sosyal medya platformu TikTok'un ülkede yasaklanmasını içeren yasa tasarısı kabul edildi. Peki TikTok, Türkiye'de de yasaklanmalı mı? Yorumlar kısmından görüşlerinizi belirtebilirsiniz.

Bilim ve Teknoloji 20 Nisan 2024 4
ABD'de Tiktok Yasaklanıyor! Sizce Türkiye'de De Yasaklanmalı Mı?

ABD, ülkede TikTok'u yasaklamaya bir adım daha yaklaştı.

Temsilciler Meclisi’nde yapılan oylamada, Çinli ByteDance şirketinin sahibi olduğu sosyal medya platformu TikTok’un ABD’deki varlıklarının başka bir şirkete satılmaması durumunda ülkede yasaklanmasını içeren yasa tasarısı kabul edildi.

ABD’nin TikTok ile savaşı sürüyor. Temsilciler Meclisi’nde bugün sosyal medya platformu TikTok için oylama yapıldı. Mecliste yapılan oylamada, Çinli ByteDance şirketinin sahibi olduğu sosyal medya platformu TikTok’un ABD’deki varlıklarının başka bir şirkete satılmaması durumunda ülkede yasaklanmasını içeren yasa tasarısı 58’e karşı 360 oyla kabul edildi.

TikTok Nedir, TikTok Güvenli midir?

Tasarıya göre, ByteDance’ın TikTok’u elden çıkarması için 6 aydan 1 yıla kadar süresi var. Tasarıda, ABD Başkanı Joe Biden‘ın satış konusunda ilerleme kaydedildiğini tespit etmesi halinde satış süresinin 90 gün daha uzatılabileceği de ifade edildi.

Temsilciler Meclisi’nden geçen yasa tasarısı, Senato'daki oylamanın ardından Biden'ın onayına sunulacak.

Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Michael McCaul oylamanın ardından yaptığı açıklamada, Bu tasarı Amerikalıları ve özellikle de Amerikalı çocukları TikTok uygulamasındaki Çin propagandasının kötü etkisinden koruyor. Bu uygulama Amerikalıların telefonlarında bir casus balonudur“ dedi.

TikTok e l'evoluzione dei social: dove stiamo andando? - RECTV

TikTok tarafından bu hafta başında yapılan açıklamada ise, 170 milyon Amerikalının ifade özgürlüğünü ayaklar altına alacak, 7 milyon işletmeye zarar verecek ve ABD ekonomisine yılda 24 milyar dolar katkıda bulunan bir platformu kapatacak bir yasak tasarısını bir kez daha araya sıkıştırmak için önemli dış ve insani yardım kılıfını kullanması talihsiz bir durumdur“ ifadelerini kullanmıştı.

ABD Başkanı Biden ise, geçtiğimiz ay yaptığı açıklamada, Eğer yasayı geçirirlerse, onaylayacağım“ şeklinde konuşmuştu.

Peki sizce TikTok Türkiye'de de yasaklanmalı mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmından yazabilirsiniz.

Yorumlar (4)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 30 Gün Önce
Evet kesinlikle yasaklamalı
Ziyaretçi 31 Gün Önce
evet kesinlikle
Ziyaretçi 34 Gün Önce
kesinlikle yasaklanmalı
Ziyaretçi 34 Gün Önce
evet kapatılmalı veya uygunsuz olan kişilere ceza verilmeli. yarı çıplak orada garip hareketler yapan kişiler ceza almalı çocuklar ve aileler için tehlikeli ve kötü kalitesiz bence