9. Yargı Paketinde mahkumlara af olacak mı? Bakan Tunç açıkladı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

9. Yargı Paketinde mahkumlara af olacak mı? Bakan Tunç açıkladı

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'tan mahkumlara af açıklaması geldi. İşte gelen son dakika açıklaması.

Haberler 6 Mart 2024 11
9. Yargı Paketinde mahkumlara af olacak mı? Bakan Tunç açıkladı

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'tan mahkumlara genel af gelecek mi? sorusuna yanıt.

A Haber canlı yayınına katılan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, geçen gün meydana gelen trafik kazası ve Eylem Tok'un oğlunu kaçırması olayına ve mahkumlara af tartışmalarına değindi.

1 kişinin ölümüne neden olan 17 yaşındaki T.C. adlı kişi ile onu yurt dışına kaçıran yazar Eylek Tok hakkında açıklama yapan Bakan Tunç, şu ifadeleri kullandı:

“Şahit olduğumuz son olay üzücü. Başsağlığı diliyoruz. Burada yaralanan kişiler de var. Sanığın annesi ile birlikte birkaç saat sonra yurt dışına kaçtığını görüyoruz. Sanık ve annesinin Mısır’a gittiği belirlendi. Cumhuriyet Başsavcılığımız soruşturmayı başlatmış ve yakalama kararı çıkartılmıştı. Mısır’dan iadesini talep edecek ve bir kırmızı bülten çıkartacağız. Bu konudaki süreci yakinen takip ediyoruz”

“Suça sürüklenen çocukla ilgili ve onunla beraber annesinin de suçluyu kaçırma suçu var. Kırmızı bültenle ilgili süreç başladı. Mısır adli makamlarına bilgi ve belgeler iletilecek. Sanıkların Mısır’dan Türkiye’ye intikalini sağlamak için çalışıyoruz”

MAHKUMLARA AF GELECEK Mİ?

En merak edilen konu ise mahkumlara af konusuydu. Sunucu, "Mahkumlara af gelecek mi?" sorusunu sordu. Bakan ise "Hayır. Gündemimizde böyle bir konu yok" diyerek cevap verdi.

Sizce mahkumlara af gelmeli mi? Aşağıdaki yorum kısmından yazarak kadın erkek diğer takipçilerimizle bilgi alış verişinde bulunabilirsiniz. Aftan haberdar olmak için finans7 mobil uygulamamızı aşağıdaki linklerden ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Yorumlar (11)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 3 Ay Önce
Kesinlikle genel af şart oldu adalet önünde herkes eşittir ayrimcilik yapılamaz tabibeger adalet kaldıysa ulkede
Ziyaretçi 3 Ay Önce
Af kesinlikle gelmeli artık nefes aldın diye ceza evinde çok insan var … Seçimleri kaybedince af keşke gelseymiş demeden , verilmeli bence
Ziyaretçi 3 Ay Önce
Af artık bir mecburidir ve cıkmalı hele ki 4 4 ler içerde perişan oldular hiç bir yasadan yarlanamiyanlar için yeni düzenleme eşit şarta ceza indirimi veya af istiyoruz
Ziyaretçi 3 Ay Önce
Af gelmeli
Ziyaretçi 3 Ay Önce
Uzaktan kumandalı bakandan ne beklersin sanki var dese sabah çıkacak