81 ilde sandıklar kapandı: İlk sonuçlar gelmek üzere
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

81 ilde sandıklar kapandı: İlk sonuçlar gelmek üzere

Son dakika haberi: 81 ilde sandıklar kapandı ve oy sayma işlemleri başladı. Peki sonuçlar ne zaman açıklanacak?

Seçim 31 Mart 2024 0
81 ilde sandıklar kapandı: İlk sonuçlar gelmek üzere

Son dakika: Oy verme işlemi sona erdi: Sonuçlar açıklanıyor!

32 ilde oy verme işlemi saat 16.00'da sona erdi. Diğer illerde ise saatler 17.00'ı gösterdiğinde sandıklar kapandı. Sandıkların kapanmasının hemen ardından gerekli işlemler yapıldı ve sandıklar açılarak oylar sayılmaya başlandı.

SEÇİM YASAKLARI DEVAM EDİYOR

Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Yener yaptığı son dakika açıklamasında seçim yasaklarının ne zaman kalkacağına yönelik "32 ilde oy verme işlemi tamamlandı, oy sayımı başladı. Saat 17'de tüm oy sayım işlemleriyle ilgili bilgi vereceğiz. Daha sonra yayın yasaklarıyla ilgili kurulumuz karar verecek. Saat 21'de ilan edilen yayın yasaklarıyla ilgili seçim sonuçlarıyla ilgili açıklama yapılmamasını rica ediyoruz" ifadelerini kullandı.

17.00'DADAN SONRA TÜM SANDIKLARDA SAYIM BAŞLADI

81 ilde saat 17.00 sonrası tüm sandıklar kapanmış ve sandık kurulu tarafından açılarak oy sayma işlemleri başlamıştı. Oy sayım işlemlerinin başlaması sonrası küçük illerde hızlı şekilde sonuçlar belli olmaya başlayacak. Büyükşehirlerde sonuçların biraz daha geç açıklanması bekleniyor.

SEÇİM YASAKLARI NE ZAMAN BİTECEK?

Seçim yasakları 18.00'da sona eriyor. 18.00 ile 21.00 arasında sadece YSK tarafından verilen veriler paylaşılabilecek. 21.00 sonrası seçim yasakları kalkacak. Ancak YSK, bu saati daha da erkene çekebilir. Her sene olduğu gibi bu sene de 19.00 civarında ya da en geç 20.00'da seçim yasaklarının kalkması bekleniyor.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç