81 ilde hastanelere 16 bin 463 sekreter alımı yapılacak: Sağlık Bakanlığı 2. alım ne zaman?

81 ilde hastanelere 16 bin 463 sekreter alımı yapılacak: Sağlık Bakanlığı 2. alım ne zaman?

Sağlık Bakanlığı 81 şehre 16 bin 463 sekreter alımı yapacak. Başvuru genel şartları açıklandı. İşte beklenen ilanın şartları.

Kamu 17 Ocak 2023 20:23 0
81 ilde hastanelere 16 bin 463 sekreter alımı yapılacak: Sağlık Bakanlığı 2. alım ne zaman?

81 ilde hastanelere 16 bin 463 sekreter alımı yapılacak.

Sağlık Bakanlığı 2023 yılının ilk personel alımında 42 bin 500 kamu personeli alımı yapacak. 81 ilde bulunan hastanelere yapılacak söz konusu personel alımlarına baktığımızda başvuruların kısa sürede başlayacağı görülüyor. Başvuru için az süre kala en merak edilen konu şartların ne olacağı, hangi illere alım olacağı ve ilanın ne zaman geleceği. Peki Sağlık Bakanlığı 2. personel alım ilanı ne zaman yayınlanacak? Hastanelere sekreter alımı ne zaman yapılacak? İşte başvuruya ilişkin son bilgiler.

TIBBİ SEKRETER NEDİR , NE İŞ YAPAR?

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan alımda Tıbbi sekreterler, hastanelerde doktorların yanlarında çalışacaklar. Buralarda çalışacak personeller, doktorların yaptığı evrak işlerini yapacak ve bu şekilde doktor, hastaya daha çok zaman ayırmış olacak.

TABAN PUAN KAÇ OLACAK?

81 ilde yapılan son alımda taban puanlar için TIKLAYIN

İLAN NE ZAMAN GELECEK?

Personel alımı ilanının tarihi henüz belli değil. Ancak Finans7.com olarak beklentimiz, Şubat ayında ilanın gelmesi yönünde. İlanı anbean takip ediyoruz. Başvuru ekranı açılınca haberdar olmak için TIKLA İNDİR

BAŞVURU ŞARTLARI NE OLACAK?

Tıbbi sekreter alımında başvuru genel şartları şu şekilde olacak:

- Bu kılavuzda bulunan sözleşmeli pozisyonları tercih eden adayların, 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası, aynı Kanunun 48 inci maddesi ve Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir.

- Bu kılavuzda bulunan sözleşmeli pozisyonlara başvuracak adayların Türk Vatandaşı olmaları gerekmektedir. Uyruğu KKTC ve/veya 2527 sayılı Kanun kapsamında bulunan adaylar, 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi gereğince mavi kart sahibi olup mavi kartlılar kütüğüne kayıtlı adaylar ve yabancı uyruklu adaylar tercih yapamayacaktır.

- 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu hükümleri gereğince arşiv araştırması sonucuna göre atama işlemi yapılacaktır.

- Sosyal Güvenlik Kurumundan emekli aylığı alanlar ile 65 yaşını doldurmuş olanlar göreve başlatılmayacaktır.

- Durumu “Başvuru Genel ve Özel Şartlarına” uygun olmayan adaylar ile yerleştirildiği sözleşmeli pozisyonun niteliklerini taşımayan, aranan nitelik ve şartları taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar, göreve başlatılmayacaktır.

- Tıbbi sekreter kadrosuna başvuru yapacakların 3047 nitelik kodlu Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik önlisans programından mezun olması gerekmektedir. 2022 KPSS'den geçerli puan almış olması gerekmektedir.

HANGİ İLLERE ALIM BEKLENİYOR

16 binden fazla yapılacak tıbbi sekreter alımının 81 şehre yapılacağı öğrenildi. Kadın erkek adaylar bu sayfada >>> bilgi alış verişi için TIKLA TAKİP ET

Yorumlar (0)

Seç