81 ilde evi olmayanlara sosyal konut: Toki başvuru açıklaması geldi

81 ilde evi olmayanlara sosyal konut: Toki başvuru açıklaması geldi

Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan son dakika açıklamasında 81 ilde evi olmayanlara sosyal konutların yolda olduğu bildirildi.

TOKİ Başvuru 17 Eylül 2023 17:21 29
81 ilde evi olmayanlara sosyal konut: Toki başvuru açıklaması geldi

Son dakika: 81 ilde sosyal konut geliyor.

TOKİ'den uygun fiyata ev bekleyen vatandaşları ilgilendiren son dakika açıklaması geldi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz yaptığı açıklamada Orta Vadeli Program kapsamında dar ve orta gelir grubundaki vatandaşların konut sahibi yapılmaya devam edeceğini söyledi.

Konut piyasasında fiyatları aşağı çekmek için arsa kozunun da öne sürüleceğini söyledi.

"Konut arzını artırmak gerekiyor. Burada ilan ettiğimiz birçok program oldu. Yarısı benden diye bir program açıklandı" diyerek açıklamasına başlayan Yılmaz "Bütçeye bunun için 78 milyar lira bütçe ayrıldı. Sorunlarını çözmüş olanlar için çalışma başlatacağız" dedi.

SADECE DEVLET DEĞİL BELEDİYELER DE KONUT YAPACAK

Konut arzında sadece devletin değil belediyelerin de elini taşın altına koyması gerektiğini, bu yönde adımlar atılacağını söyleyen Yılmaz, devlet ve yerel yönetimler işbirliğinde konut üretiminin artırılacağı ve piyasaya kazandırılacağını söyledi.

"Kamu ve yerel yönetimlerle daha fazla arz için çalışma yapacağız. Konut arzını artırmamız gerekiyor" diyen Yılmaz, "Maliyetlerden bağımsız olarak yapılan fiyat artışlarını düzeltmemiz gerekiyor. Burada en önemli mesele arzı artırmak. Bugüne uygun şartlarla konut arzını daha fazla artırmak zorundayız. Yeni yöntemler, yeni yaklaşımölar, özellikle arsa üretme, kamu özel işbirliği çalışması var. Önümüzdeki dönemde konut arzının arttığını göreceğiz" dedi.

Yılmaz açıklamasının devamında deprem konutlarının bitmesi ile diğer illere gidenlerin geri geleceğini söyleyerek, "Deprem konutları arzı artıracak. Bu konutların yapılması arzı artıracak ve diğer illere gidenler geri gelecek. Konutlar artacak" dedi.

TARİH AÇIKLADI

Yılmaz açıklamasında yerel seçimlerden sonra konut arzına yönelik yeni adımların atılacağını ve sosyal konut projeleri başlatacaklarını söyledi ve "Sosyal konut dediğimiz programlar var" diyerek yeni sosyal konut projelerinin gündemde olduğunu söyleyerek, " Belli arsalar tahsis edilmiş durumda. Konut üretimine dönük çalışmaları hızlandıracağız. Yerel seçimlerden sonra daha da hızlanacak" dedi.

Yılmaz sosyal konutlara ilişkin adımların yerel seçimlerden sonra atılacağını söyledi. Bu kapsamda hem 250 bin sosyal konut kapsamında hak sahipleri belli olan evler, hem yeni sosyal konut projeleri hayata geçirilecek. Siz hangi şehirde konut bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından yazın. Kadın erkek konut grubumuza katılmak, diğer adaylarla tanışmak için > TIKLA KATIL

HANGİ İLLERE YAPILACAK?

Sosyal konutların 81 şehre yapılması bekleniyor. Yeni konut projeleri geldiğinde haberdar olmak, konut başvurusunu kaçırmamak için aşağıdaki linklerden finans7.com mobil uygulamamızı ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (29)

Seç


Ziyaretçi 1 Gün Önce
Kahramanmaraş
Ziyaretçi 8 Gün Önce
Arkadaşlar kredi geçen sefer mersinde kimseye satış olamadı yani öyle alt şeyler koyuyorlarmi çekilmesi imkansız hale geliyor. Ve ev fiyatlarını artırmaktan başka hiçbir kimseye katkıda bulunmuyor. Ev fiyatlarının düşmesi için 20.milyon mülteci gelirse düşmesinin herhangi bir beyinsel açıklaması OLAMAZ MÜMKÜN DEĞİL BU ÇOK NET İSMİNİZİ BİLDİĞİNİZ KADAR NET BİR DURUM. İKİNCİ EVİ OLANLARA AĞIR VERGİLER GELİR SATIŞA ZORLANIR DÜNYANIN MÜLTECİ KAMPI OLMAYI BIRAKIRSAK HALKIMIZ NEFES ALABİLİR. BAŞKA TÜRKÜ KREDİ FİLAN VERMEDİLER GEÇEN SEFERDE MÜTEAHHİTTEN ALMAK GEREKİYOR. MÜTEAHHİT VERGİ KAÇIRDIĞI İÇİN KİMSE BELLİ BİR MİKTARDAN FAZLA KREDİ ÇEKİLMESİNE İZİN VERMİYOR YANİ PİYASADA KARŞILIĞI HİÇ AMA HİÇ YOKTU. ŞİMDİKİNİ GÖRECEĞİZ. SIFIR EVLERE KREDİ VERECEĞİM DEYİP MÜTEAHHİT SADECE TALEB OLACAĞI İÇİN FİYAT ARTIRIYOR. KREDİ çok ama çok ama çok cüzi izin veriyor faiz farkıda fiyata yansıyor. Ben ekonomistim diyenlerin halktan piyasandan bir haber değillerse koltuk için reklamdır bu biraz ar olsa bu iş çözülür.
Ziyaretçi 8 Gün Önce
vallahi adana olursa hemen girerim
Ziyaretçi 11 Gün Önce
Benim evim yok karavanda yaşıyorum.Galiba orada öleceğim.Emekliyim 35 yıl can kurtardım.Uzgunum.
Ziyaretçi 11 Gün Önce
Hıkaye dinlemeye karnımız tok, ülkeyi batırdınız, vatandaş geçim derdinde.