8 yaşındaki kuzenini taciz eden kişi hakkında indirimli ceza

8 yaşındaki kuzenini taciz eden kişi hakkında indirimli ceza

8 yaşındaki kuzenine cinsel istismarda bulunan kişi hakkında indirimli şekilde 10 yıl hapis cezası verildi.

Yerel Haberler 7 Eylül 2023 20:07 0
8 yaşındaki kuzenini taciz eden kişi hakkında indirimli ceza

Kocaeli'de skandal olayın cezası belli oldu.

İzmit'te annesi N.K'nın durumudan şüphelendiği ve psikiyatriye götürdüğü kızı R.K. adlı kişi, 2014 ile 2015 yılları arasında kuzeni S.K. adlı kişinin kendisine birden fazia defa cinsel istismarda bulunduğunu söyledi.

Olay tarihinde 8 yaşında olan kız çocuğunun annesi, durumu hemen polis ekiplerine bildirdi ve S.K. adlı kişi hakkında şikayetçi oldu.

Bunun üzerine olay ile ilgili soruşturma başlatan polis ekipleri, olay tarihinde 17 yaşında olan S.K. çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

S.K. adlı kişi hakkında çocuğun cinsel istismarı suçundan açılan davanın karar duruşması bugün Kocaeli 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü.

Duruşmaya mağdur R.K ve tutuksuz yargılanana S.K. ile taraf avukatları katıldı.

Duruşmada hakkında yöneltilen suçlamaları kabul etmeyen S.K adlı kişi, ifadesinde, "Bayramlarda sadece babaannemlere giderim. 2014 yılından beri yoğun şekilde çalışıyorum" dedi.

R.K adlı kız çocuğu ise son istismarın 2015 yılı kış ayında olduğunu söyledi.

Şikayetçi olan anne N.K. de "Kızımı psikiyatriye götürünce olayları öğrendim" dedi veo nun hakkında ceza verilmesini talep etti.

Suçun sabit olduğuna kanaat getiren mahkeme heyeti, sanığın suç tarihinde 18'inden küçük olması nedeniyle indirim uyguladı ve S.K'yı 10 yıl hapse mahkum etti.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)

Seç