8 TL Zamlanan Sigaraya 4 TL Zam Açıklaması: Sigaraya Zammı Geldi?

8 TL Zamlanan Sigaraya 4 TL Zam Açıklaması: Sigaraya Zammı Geldi?

Türkiye Tekel Bayiler Platformu Başkanı Özgür Aybaş'tan 4 lira zam açıklaması..

Ekonomi 29 Tem 2022 12:56 0
8 TL  Zamlanan Sigaraya 4 TL Zam Açıklaması: Sigaraya Zammı Geldi?

Sigara kullanıcıları sigaraya zam haberlerini yakından takip ediyor. Bu kapsamda ise Türkiye Tekel Bayiler Platformu Başkanı Özgür Aybaş'ın açıklaması yakından takip edildi. Peki, Sigaraya yeni zam var mı, zam geldi mi? İşte, güncel sigara fiyatları ve Özgür Aybaş'tan 4 lira zam açıklaması..

Sigara fiyatlarındaki son dakika gelişmeleri, özellikle tütün kullanıcılarının en önemli gündem maddesi haline geldi. Ocak ayının başından itibaren 8 lira artış gören sigara fiyatlarında son olarak bu ayın başlarında JTİ, Philip Morris, BAT ve İmperial grubu sigaralar fiyat güncellemesi yapmıştı.

Sosyal medyada sigaraya zam iddiaları dolaşırken sigara fiyatlarına 4 lira zam yapılacağı konuşulmaya başlandı. Güncel sigara fiyatları ile ilgili bilgi sahibi olmak isteyenler ilk olarak Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş'ın açıklamalarını yakından takip etmeye başladılar. Özgür Aybaş ise sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımda sigara zammı ve 29 Temmuz güncel sigara fiyatları hakkında bilgiler paylaştı.

4 LİRA ZAM AÇIKLAMASI

2022 Ocak ayından itibaren toplamda 8 lira zam gören sigaraya Temmuz ayının başlarında da bir zam gelmişti. Gelen son zamla birlikte en ucuz sigara 27,5 TL'den satılırken en yüksek sigara fiyatı 31,50 TL olduğu bildirilmişti.

Sosyal medyanın gündemine düşen sigaraya yeni zam haberleri üzerine bir açıklama yapan Tekel Bayileri Platformu (TBP) Başkanı Özgür Aybaş, açıklamasında sigaraya 4 TL zam gelecek şeklinde ortalarda dolaşan iddialara da yanıt verdi. Aybaş paylaşımında şimdilik böyle bir zam olmadığını belirterek bu durumun değişmeyeceği ve yeni bir zam gelmeyeceği anlamına gelmediğini de sözlerine ekledi.

 

Yorumlar (0)

Seç