8 şehre KPSS'siz 6 bin 330 personel alımı: İşte iŞKUR başvuru 2024
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

8 şehre KPSS'siz 6 bin 330 personel alımı: İşte iŞKUR başvuru 2024

Türkiye İş Kurumu resmi internet adresi üzerinden yapılan son dakika açıklamasında 8 şehre binlerce TYP işçisi alımı yapılacağına yer verildi.

TYP 20 Mart 2024 0
8 şehre KPSS'siz 6 bin 330 personel alımı: İşte iŞKUR başvuru 2024

8 şehre KPSS'siz kura ile temizlik görevlisi ve işçi alımı yapılacak.

İŞKUR üzerinden bir son dakika açıklaması geldi. Yapılan açıklamada mezuniyet ve yaş şartı olmadan TYP kapsamında personel alımı yapılacağına yer verildi. Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında yapılan personel alımlarına baktığımızda 8 ilde 6 binden fazla alımın yapıldığı görülüyor. Valilik ve Kaymakamlıklar bünyesine yapılacak olan işçi alımı ile ilgili detaylar yazımızda. 

TYP NEDİR?

Kamunun ihtiyacı olan işgücünün geçici olarak sağlandığı bu çalışma modelinde alınan işçiler kura ile belirleniyor. Kura ile alınan adaylar en fazla 9 ay çalışıyor. Daha sonra iş sözleşmesi sona eriyor. Çalışam süresinde işçiye her ay asgari ücret tutarında maaş ödemesi yapılır.

BAŞVURU ŞARTLARI

TYP kapsamında yapılan personel alımının başvuru şartları şu şekilde:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
Kuruma kayıtlı olmak,
18 yaşını tamamlamış olmak,
31/5/2006 tarihli ve 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (c) bentleri kapsamında SGK’ya bildirilmiyor olmak ve isteğe bağlı sigortalılık hariç aynı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında sigortalı olmamak veya belirtilen kapsamda sigortalı sayılmamak,
Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,
Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç).

HANGİ İLLERDE ALIM YAPILACAK?

iŞKUR üzerinden gelen duyuruya baktığımızda aşağıda belirtilen illerde ve illere bağlı çok sayıda ilçede alımların başladığı görülüyor.

Kilis
Mersin
Ankara
Çanakkale
Ağrı
Şırnak
Batman
Mardin.

İLANLAR

BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

TYP personel alımı ilanlarına başvurular internet üzerindne başladı. Başvuru yapmak isteyen adayların aşağıdaki adımları takip ederek başvurusunu internet üzerinden , İŞKUR sayfası üzerinden yapması gerekmektedir. 

Öncelikle yukarıdaki linke tıklayın. Açılan sayfada iş arayan kısmından giriş yapın. İŞKUR iş arayan kısmında üyeliğiniz yoksa e devlet kapısı girişi kısmından kimlik numaranız ve e devlet şifrenizle giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra karşınıza aşağıdaki ekran çıkacak. Bu ekranda belirtilen adımları takip ederek ilan başvuru sayfasına gidin:

Bu sayfada TYP Arama kısmına giderek ilanlara gidebilirsiniz.İlan kısmında solda bulunan başvuru numarası kısmına tıklayarak başvurunuzu yapın.

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç