640 TYP işçi alımı başvurusu başladı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

640 TYP işçi alımı başvurusu başladı

Son dakika haberi: TYP kapsamında kamu kurumlarına 3 ilde 640 işçi alımı yapılacağı açıklandı.

TYP 12 Ara 2023 1
640 TYP işçi alımı başvurusu başladı

640 TYP personel alımı yapılacak: İşte başvuru.

Türkiye İş Kurumu resmi internet adresi üzerinden bir son dakika açıklaması yapıldı. Açıklamada TYP kapsamında kamuya işçi alımı yapılacağı bildirilirken alınacak personellerin 3 ilde istihdam edileceğine yer verildi. Peki TYP persone lalımı başvurusu nasıl yapılır? TYP işçi alımı başvuru şartları nedir?

TYP NEDİR?

Uzun adı toplum yararına program olan TYP, kamuya geçici işçi alımı demek. İşsizliğin çok olduğu dönemlerde, afetlerin yaşandığı bölgelerde vatandaşların istihdam kaybı yaşamaması, evlerinin geçimlerini sağlanması için TYP'ler açılıyor. Mezuniyet şartsız, sınavsız ve ikamet şartı ile yapılacak personel alımlarında işçiler, İŞKUR bünyesinde kamu kurumlarında geçici olarak istihdam edilir.

İşe alınacak personellere, çalıştıkları süre boyunca asgari ücret ödemesi yapılacak.

TYP BAŞVURU ŞARTLARI

İkamet şartı ile Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan adaylardan yapılan işçi alımında adayların 18 yaşını geçmiş olması, açıköğretim dışında öğrenci olmaması gerekmektedir. İlan başvuru şartları şu şekilde:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Kuruma kayıtlı olmak,

18 yaşını tamamlamış olmak,

31/5/2006 tarihli ve 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (c) bentleri kapsamında SGK’ya bildirilmiyor olmak ve isteğe bağlı sigortalılık hariç aynı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında sigortalı olmamak veya belirtilen kapsamda sigortalı sayılmamak,

Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,

Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç).

İLANLAR

Personel alımı ilanları şu şekilde açıklandı:

İŞKUR e sube sayfasına gidin. Daha sonra açılan sayfada aşağıdaki videoda belirtilen adımları takip ederek başvurunuzu yapın:

Kadın erkek diğer adaylarla tanışmak ve bilgi alış verişi için TIKLA TAKİP ET

Yorumlar (1)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 6 Ay Önce
Kolay gelsin 12 Aralık 2023 de yayınladığınız typ ilanınızı gördüm ve yazmak istedim 9 aylık teyepeden girdiğim iş 3 ay gittim ve 3ayin sonunda gününüz dolmuş diyerekten işten çıkarıldım tekrar baş vurabilirmiyim