6 Şubat 2023 Pazartesi: İstanbul'da okullar tatil mi? Valilik açıklama yaptı mı?
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

6 Şubat 2023 Pazartesi: İstanbul'da okullar tatil mi? Valilik açıklama yaptı mı?

İstanbul'da okullar tatil edildi mi? İstanbul'da hava durumu nedir? Okullar tatil edilecek mi? İşte son dakika bilgileri.

Yerel Haberler 5 Şubat 2023 10:13 0
6 Şubat 2023 Pazartesi: İstanbul'da okullar tatil mi? Valilik açıklama yaptı mı?

6 Şubat 2023 Pazartesi İstanbul'da okullar tatil edildi mi?

Türkiye genelinde şiddetli kar yağışları nedeniyle okulların tatil edilip edilmeyeceği merak konusu oldu. Bilindiği üzere 2022 2023 eğitim öğretim yılı 2. döneminde ilk zil 6 Şubat 2023 tarihinde çalacak. Okulların açılmasına saatler kala kar yağışının etkili olduğu birçok ilde okulların tatil edilip edilmeyeceği araştırılmaya başlandı.

İSTANBUL'DA HAVA DURUMU

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'nın imzası ile yayınlanan son dakika açıklamasında İstanbul genelinde hava durumu ve alınan tedbirlere şu şekilde yer verildi:

"Meteoroloji Bölge Müdürlüğümüzden bugün saat 13.00’te alınan son verilere göre yarın ve takip eden günlerde; “İstanbul çevresinde yağmur, kuzey ve yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur şeklinde görülecek yağışların, Pazartesi günü öğle saatlerinden itibaren il genelinde kar yağışına dönüşmesi bekleniyor.

Rüzgârın Pazar günü sabah saatlerinden sonra; kuzey yönlerden kuvvetli rüzgâr ve fırtına (60-80 km/saat), Avrupa Yakasında yer yer tam fırtına (80-100 km/saat) şeklinde eseceği” bildirilmiştir.

Meteorolojik raporlar ve olumsuz hava koşulları nedeniyle; İçişleri Bakanlığımızın “Kış Tedbirleri Genelgesi” uyarınca Valiliğimiz koordinasyonunda ilgili kurum ve kuruluşlarımızın temsilcileriyle Karla Mücadele Hazırlık Değerlendirme Toplantısı yapılmıştır.

İlimizde karla mücadele çalışmalarını yürütmek üzere; AFAD, Büyükşehir ve ilçe belediyeleri, güvenlik, trafik, sağlık ve ulaştırmaya ilişkin görevleri bulunan tüm kurumlarımız 24 Saat esasına göre hizmete hazır bulunacaklardır. 
İstanbul’umuzda TAMP Çalışma gruplarımızı teşkil eden tüm kurumlarımız;
5.277 Km. Yol Ağı üzerinde 11.130 Personel,

171 Acil Çıkış Noktası ve 23 Otoyol Hizmet Tesisi (OHT), 

57 İş Makinesi Noktasında 2.591 İş Makinası,

101 Noktada 475,400 Ton Tuz, 3.640 Ton Solüsyon kapasitesi ile kar ve buzlanma ile mücadele çalışmalarına hazır durumda bulunmaktadır.

İl Jandarma Komutanlığımız 437 araç ve 2.142 personel,
İl Emniyet Müdürlüğümüz 210 araç ve 703 personel,

Kızılay’ımız 101 noktada 2.300 Çalışan, gönüllü ve 162 araç,

AFAD İl Müdürlüğümüz ise 1.250 Çalışan, gönüllü ve 84 araç ile karla mücadele çalışmalarına destek vereceklerdir.

Bu çalışmalarda kullanılmak üzere temin edilen iş makinası, çekici ve kurtarıcı sayımız, 2022 yılına göre % 143 oranında artırılmıştır.
Otoyol güzergâhındaki 23 Hizmet Tesisinde 5.598 araçlık parklanma kapasitesi mevcuttur.
İlimizde olumsuz hava koşulları ve karla mücadele çalışmaları ile karayolu, havayolu, demiryolu ve deniz ulaşımında ilgili kurumlarımızca sürdürülen çalışmalar, Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezimizde 24 saat esasına göre takip edilmektedir.
İstanbul istikametine yola çıkacak kamyon, TIR ve diğer araç sürücülerimizin, bölgemizdeki olumsuz hava koşulları nedeniyle mağduriyet yaşamamak için, kış lastiği takılması ve yapılan uyarılara riayet edilmesi konusunda gerekli hassasiyeti göstereceklerine inanıyoruz.
Olumsuz hava koşulları nedeniyle bütün vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmalarını bekliyoruz."

İSTANBUL'DA OKULLAR TATİL EDİLDİ Mİ?

İstanbul'da okullar henüz tatil edilmedi. Sizce okullar tatil edilmeli mi? Aşağıdaki yorum kısmından yazın. Tatil açıklaması geldiğinde haberdar olmak için TIKLA İNDİR

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç