6 ilde Kaymakamlıklara KPSS'siz 386 işçi alım ilanı geldi: İşte başvuru 2023

6 ilde Kaymakamlıklara KPSS'siz 386 işçi alım ilanı geldi: İşte başvuru 2023

İŞKUR üzerinden peş peşe duyurular yayımlandı ve 6 farklı şehre TYP işçi alımı yapılacağı bildirildi. İşte ilanlar ve başvuru.

TYP 13 Kasım 2023 0
6 ilde Kaymakamlıklara KPSS'siz 386 işçi alım ilanı geldi:  İşte başvuru 2023

6 ilde Kaymakamlıkara KPSS'siz işçi ve personel alımı başladı.

Türkiye İş Kurumu resmi internet adresi üzerinden bir son dakika açıklaması yapıldı ve 6 ilde Kaymakamlıkara KPSS'siz işçi alımı yapılacağı açıklandı. Bizde bu yazımızda söz konusu personel alım ilanlarının detaylarına yer verdik. İşte başvuru bilgisi.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

TYP kapsamında yapılan işçi alımında başvuru şartları şu şekilde:

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
-Kuruma kayıtlı olmak,
-18 yaşını tamamlamış olmak,
-31/5/2006 tarihli ve 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (c) bentleri kapsamında SGK’ya bildirilmiyor olmak ve isteğe bağlı sigortalılık hariç aynı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında sigortalı olmamak veya belirtilen kapsamda sigortalı sayılmamak,
-Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,
-Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç).

HANGİ İLLERE ALIM YAPILIYOR?

Alım yapılan illere baktığımızda Gaziantep, Adıyaman, Kahramanmaraş, Mersin, Balıkesir, Aydın illerine alım yapıldığı görülüyor. İşte ilanlar;

BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

İlana başvuru yapabilmek için esube.iskur.gov.tr adresine giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra üst menüde yer alan ONLİNE İŞLEMLER kısmına tıklayın ve kısmına tıklayarak İŞ ARAYAN VE TOPLUM YARARINA PROGRAM kısmına giderek yapabileceksiniz.

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;